Feedback absolventů

Chceme být kvalitní střední školou, chceme úspěšné maturanty, chceme schopné a spokojené absolventy.

 

Jak zjistíme, že se nám práce daří a že se nám tento pedagogický sen plní? Necháme naše absolventy napospas životu. Uplyne nějaký ten měsíc, rok a oni nám sami od sebe pošlou zpětnou vazbu. Funguje to jako zaručený životabudič.

 

Seznamte se s feedbacky několika našich absolventů. Po lidské i profesní stránce již stihli dozrát, proto bereme jejich slova vážně. Posuďte sami …

Máme z nich radost :)

 

Michal Vomočil

Dobrý den paní ředitelko,

nevím, jestli si na mne ještě vzpomenete, ale před dlouhými lety, ani nevím přesně, kdy to bylo :-) jste mne učila na Trading Centre v Litomyšli. Od té doby se hodně změnilo a já jsem skončil v Německu.

Úplnou náhodou jsem na internetu narazil na Trading Centre a našel jsem tam kontakt na Vás a hned jsem si vzpomněl na ty roky, které jsem na TC prožil. Musím přiznat, že v mé kariéře byly tyto roky zásadní, protože mi ukázali směr, jakým bych se měl ubírat.

Po TC jsem pracoval v rámci civilní služby 2 roky na II. ZŠ v Litomyšli jako správce IT. Vzpomínám si, že jsem Vám rovněž něco s počítačem pomáhal :-)

Po civilce jsem vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakultu Informatiky a statistiky. A pak jsem začal pracovat jako SAP Konzultant – nejdříve v Siemens IT Business Solution, pak v Atos Consulting, pak jsem odešel do Německa do Hyundai Motors Europe a nyní jsem zakotvil ve farmaceutickým koncernu Merck KGaA v Darmstadtu u Frankfurtu nad Mohanem, kde mám na starosti projekty SAP pro finanční moduly. Moje práce je hodně technologická (IT) a z části manažerská. Naštěstí technologická část převažuje :-)

Od června ale přecházím do Švýcarska na pozici SAP Konzultanta s úkoly spojené s projekty ve státní a v dopravním průmyslu ve Švýcarsku. Pro mě veliká výzva. Zároveň je důležité se po osmi letech podívat do jiných oblastí a získat nove zkušenosti.

Jsem rád, že jsem mohl takto zavzpomínat a chtěl bych Vás tímto pozdravit a popřát hodně úspěchů v TC a i doma.

Zdravím do Litomyšle. Podravujte v TC :-)

Mit freundlichen Grüßen / Best regards

Michal Vomočil

Manager SAP Financey
Finance & Controlling
Group Information Services

Veronika Rábová

Vážená paní ředitelko,

čas neuvěřitelně běží, 28.5.2008 jsem na Trading Centre složila úspěšně zkoušku dospělosti. V ten den jsem byla velmi šťastná, že jsem to zvládla a asi jako nemalá část jiných úspěšných absolventů jsem měla pocit velkého vítězství. Zkouška nebyla jednoduchá, ale to byl teprve začátek všeho, startovní můstek k dalším životním krkům a rozhodnutím, které mne v uplynulých letech potkaly.

Na čas strávený na Vaší střední škole velice ráda vzpomínám, bylo to moc pěkné a pestré období, studentský život bez ne až tolika starostí. Během 4 let jsem na Tradingu získala mnoho informací a znalostí nejen jazykových ale také ekonomických, kterých jsem mohla využít i v jiném vzdělávacím systému, nejenom v tom českém. K tomu se dostanu v následujících řádcích...

Po absolvování maturity jsem se rozhodla pro studium němčiny a společenských věd na univerzitě v Olomouci, kde jsem zjistila, že tudy asi cesta nepovede a bude to chtít získat jazykové zkušenosti mimo Čechy, a jak to v životě bývá, v té době jsem potkala mého současného životního partnera, což mé rozhodnutí pro život za hranicemi ještě urychlilo.

Po příchodu do SRN jsem absolvovala jazykové kurzy a začala pracovat. Vzhledem k tomu, že jsem se v krajině Bodamského jezera citíla dobře, rozhodla jsem se podat přihlášku na ekonomické studium. Ke studiu jsem byla přijata a studium ekonomiky se zaměřením na zdravotnický systém (Gesundheitsökonomie) se mi podařilo úspěšně dokončit. Během praktického semestru, který jsem absolvovala na krajském zdravotním odboru, jsem se věnovala projektu, který se týkal nákladů na technickou údržbu vodovodní instalace ve veřejných zařízeních v okrese Ravensburg, Oberschwaben. Práce na tomto projektu byla časově velmi intenzivní a moje pochybnosti o kvalitě a získaných výsledcích byly nemalé. Opak se stal pravdou, výsledky mého projektu byly prezentovány na vědeckém kongresu veřejné správy v roce 2016 v Reutlingen a tyto výsledky zaujaly Robert Koch Institut v Berlíně - spolkový institut pro vědu a výzkum natolik, že moje studie byla uveřejněna v odborném listě (epidemiologisches Bulletin) v říjnu 2016. Toto se pro mě stalo velikou odměnou o oceněním mé půlroční práce.

Ekonomické znalosti, které jsem získala na TC, jsem mohla často využít i během studia v SRN a to především v oblasti účetnictví, financí, podnikové ekonomiky a práva, i když jsem studovala v německém jazyce, přesto mi ekonomický základ z TC velmi pomohl a velmi často jsem si při přípravě na zkoušky vzpomněla na pana profesora Ing. Kaláška.

Do absolvování studia jsem pracovala jako personální referentka ve středně velké firmě, která se zabývala ambulantní péčí. Po ukončení vysoké školy jsem se rozhodla pro změnu zaměstnání a nový směr. Získala jsem místo na odborné univerzitní klinice u Kostnice, kde pracuji na pozici asistentky vedení nemocnice.

Tímto bych chtěla poděkovat nejen Vám, paní ředitelko, ale i všem bývalým profesorům za velmi dobré a kvalitní vzdělání. Přeji Vám i celému pedagogickému sboru především mnoho zdraví a duševní pohody, hodně úspěchů a stále více motivovaných studentů.

Všem Vašim současným a budoucím studentům přeji mnoho úspěchů nejen ve studiu na TC, ale také v životě a můžete mi věřit, že maturitou to vše teprve začíná. Každá cesta, která se Vám bude zdát být trnitá, někam vede. Snažte se být úspěšní, ale zůstaňte stát nohama na zemi...

Srdečně Vás zdravím,

Vaše Veronika Rábová

Lenka Leová

Dobrý den, paní Zemanová,

moc ráda vzpomínám na školu, bylo to super rozhodnuti po základní škole. Měli jsme fajn partu ve třídě a všichni učitelé byli také užasní, taková rodina.

Já jsme odjela do zahraničí hned po dostudovaní Vysoké školy VSFS (Marketing Communications) v Praze v roce 2010. Žila jsem pár let mezi Irskem a Anglií a v roce 2012 jsme se s partnerem odstěhovali na Nový Zéland, kde jsme hodně cestovali a já na začátku pracovala na manažerském sektoru pro restauraci a pak dělala pro jednoho realitního makléře.

Ve 2013 jsme se odstěhovali do Austrálie a tady jsem 5 roky dělala Operations Manager pro takovou větší firmu a nyní pracuji na sebe, což zahrnuje tak nějak cokoli od marketingu, designu a operations consultancy.

Objevila jsem právě ale velkou passion pro design a celkové kreativní odvětví, a tak bych chtěla studovat interior design/interior architect degree. Rozhodla jsme se, že se chci odvíjet méně stresovým směrem, protože jsem hrozný workoholik a operations je hodně hektická práce, při které vám mozek šlape 7 dni v týdnu, tak mě to za ta léta dost zmohlo. V designu jsem našla větší klid a celkově životní rovnováhu.

Je to všechno tak nějak stručně a omlouvám se, jestli píšu s chybami, protože moje čeština je o dost horší, jak ji moc nepoužívam

Přeji hezký den.

S pozdravem

Lenka Leová

Klára Nováková

Vážená paní ředitelko,
už uběhla pěkná řádka let od mého úspěšného složení maturitní zkoušky na Vaši škole, a tak mě napadlo trochu se poohlédnout zpět...


V roce 2005 jsem nastoupila do 1.ročníku. Tenkrát trochu nejistá a s obavami, protože mi nevyšly přijímací zkoušky na Gymnázium. Jak se ale během studia ukázalo, bylo to to nejlepší, co se mi mohlo stát.


Ve 3. ročníku se mi naskytla příležitost absolvovat jazykový kurz v Austrálii. Využila jsem ji a odletěla na 5 měsíců do Sydney. Velmi jsem si tehdy vážila toho, že s tím nebyl žádný problém, ba naopak. Všichni kantoři mi vyšli vstříc. Dohnala jsem studium, udělala zkoušky a pokračovala dál se stejným ročníkem. Byla jsem ráda, že jste mě podpořili. Ta dobrodružná cesta zůstane i díky Vám v mých vzpomínkách napořád.
Jelikož mi vždycky byla bližší praxe než teorie, přeběhla jsem z vysoké školy do práce - jak jinak než v oblasti cestovního ruchu.


Poznala jsem prostředí 4* a 5* hotelů a apartmánů v Praze. Jako Front Office Manažerka jsem se starala o obchodní stránku, tedy rezervace a také o zákaznický servis. Často jsem se vracela k hodinám Business English, managementu i marketingu a pracovního práva. Výborně jste mě na tuhle pozici připravili.
Navštívila jsem ještě spoustu míst včetně Afriky a Nového Zélandu, ale stejně jsem zakotvila tady v Litomyšli, protože je tu prostě dobře. Za Vámi na Trading se ráda vracím, a když se naskytne možnost, tak se se svými cestovatelskými zážitky a pracovními zkušenostmi s nynějšími žáky školy podělím.
Nepochybuji o tom, že Vaše škola stále nabízí svým studentům spoustu možností, kvalitní výuku a individuálního přístup respektující potřeby každého z nich.
Paní ředitelko, ráda bych Vám takto poděkovala za vše, co mně i ostatním bývalým a současným studentům Vaše škola dala, a přeji všem krásné jarní dny a spoustu spokojených absolventů.
Klára Nováková

Anička Hrdličková

Po maturitě jsem začala studovala dvě vysoké školy, nejdřív ekonomku, pak pedagogiku, ale ani jedna mi nedávala moc smysl, studovala jsem spíš pro rodiče, ne pro sebe. Nakonec jsem se rozhodla a odjela do zahraničí.

Momentálně již 5 měsíců pracuji jako au-pair ve Skotsku, nedaleko Edinburghu, který je nádherný. V květnu poletím na 4 měsíce na Island, také jako au-pair. Uvidíme, kam mě ještě osud pošle, ale po Islandu plánuji návrat do ČR. Odjezd sem mi hodně odpověděl na otázky o tom, kdo jsem a kým chci být. Našla jsem sama sebe a to je pro mě nejlepší zkušenost, teď už to budu jen rozvíjet. Momentálně se snažím rozjet kariéru kouče mentálního zdraví. Mám udělané certifikáty tady v Británii. Již pracuji s pěti slečnami, sice zdarma, ale dává mi to mnoho zkušeností a zpětnou vazbu, což je pro mě samo o sobě skvělé. Do budoucna se chci věnovat pouze podnikání v tomto oboru a možná i něčemu dalšímu, rozhodně si chci udělat pasivní příjmy a investovat. 

Škola mě naučila, že pokud nebudu pracovat sama na sobě, tak nikdy ničeho nedosáhnu. Skvělá výuka cizích jazyků mi hodně pomohla, když jsem se hlásila na vysokou školu. Zahraniční stáže mi pomohly najít práci hned po škole. Moc jsem si užívala hodiny spojené s financemi, marketing, psychologii a jazyky. I díky tomu mohu nyní vést marketing dvou sportovních týmů. Kdybych vybírala znovu, vybrala bych si opět Trading. S učiteli se vždy dalo rozumně domluvit a celkově ty časy byly suprové. Moc ráda na Vás i na časy na škole vzpomínám a občas bych se ráda vrátila.

Anna Hrdličková

Lukáš Malínek

Dobrý večer paní ředitelko,

rád vzpominám na roky ve škole a dodnes žiju z toho, co jsem se naučil a často vzpomenu na Ing. Kaláška, který to do nás hustil a vyplatilo se. Pracoval jsem několik let v ekonomických oborech, vytvořil firmy, ale tam jsem dosadil schopné lidi a já přeběhl úplně někam jinam. Stal se ze mě herec v divadle Radka Brzbohatého a působím v dabingu a na firmy jen dohlížim.

Takže Vás zvu do divadla. Rád Vás uvidím.

Lukáš Malínek

Lucie Dalecká

Nikdy jsem se nepovažovala za studijní typ, spíš jsem si byla vědoma, že pro získání mnou požadovaného zaměstnání, bude vzdělání velmi důležité.

V 9. ročníku na základní škole jsem stála před těžkým rozhodnutím, jakou si vybrat střední školu. Se svými spolužáky jsme absolvovali několik návštěv otevřených dveří na středních školách. Na gymnázium se mi jít nechtělo, protože mi bylo jasné, že gymnázium je přípravou na vysokou školu, ale co když se rozhodnu nepokračovat? Chtěla jsem si nechat dvířka otevřená. Neučila jsem se špatně, jedničky a dvojky. Většina mých spolužaček se hlásila na obchodní akademii, ale já jsem od střední školy chtěla trošku něco víc, než se naučit podvojné účetnictví a zbožíznalství. Rozhodla jsem se pro soukromou střední školu v Litomyšli, která na mě na první pohled působila velmi přívětivým, až bych řekla domáckým dojmem. Je to škola, ve které je kladen velký důraz nejen na vzdělání studentů, ale i na velmi lidský a individuální přístup se zájmem k potřebám každého jednotlivce. Začátek studií nebyl zrovna lehký, ale přístup všech učitelů byl skutečně báječný. Jejich forma výuky a pracovní elán, se kterými do hodin přicházeli, byly pro studenty neocenitelným přínosem. Neslevili ze svých nároků, ale také neodmítli podat pomocnou ruku.

V roce 2007 jsem úspěšně absolvovala maturitní zkoušku a poté jsem bez problému složila přijímací zkoušky na Vysokou školu, obor Management obchodu. Už během studia na vysoké škole jsem často čerpala ze znalostí získaných na střední škole. Přístup státní školy se s přístupem soukromé školy nedá srovnat! Na státní škole chybí především ten individuální a lidský přístup.

V roce 2010, po úspěšném zakončení bakalářského studia, mě čekalo hledání zaměstnání. Chtěla jsem stát na vlastních nohou. Prioritou pro mě bylo zaměstnání, kde bych využila nejen své vzdělání, ale i organizační schopnosti a možnost profesního růstu. Hledala jsem pracovní místo kreativní a tvůrčí, které by mě bavilo a bylo by v oboru pro mne zajímavým. Začala jsem zasíláním motivačních životopisů. Věřím, že čekání ve frontách na pracovních úřadech a zasílání životopisů na všechny strany a pak také čekání na odpověď (když šance na úspěch je pramalá), je pro čerstvého absolventa s chutí pracovat skutečně těžké a demotivující. Já jsem však měla štěstí. Pozvali si mě na pohovor do společnosti zabývající se zásilkových obchodem. Prošla jsem si výběrovým řízením, ze kterého jsem vyšla jako vítěz a pracuji zde dodnes.

A dnes?
Pracuji jako manager oddělení tvorby katalogů. Mou pracovní náplní je koordinace práce mé a mých kolegů a každodenní komunikace se zahraničními partnery. Takže pracuji v oboru, kde využiji své schopnosti i své vzdělání. Mám zaměstnání, které mě baví a motivuje. A velmi často vzpomínám na studia v Litomyšli a na Trading Centre.

Všem přeji mnoho úspěchu ve výběru střední školy!
Lucie Dalecká

Nikola Hrdinová

Dobrý den paní ředitelko,

nedávno jsem u Vás ukončila studium. Sedím v práci a myslím na to, jak fajn to bylo ve škole. Teď chodím do práce, mám omezený počet dnů volna. Musím přijít i když se mi nechce a tak přemýšlím, na co jsme si vlastně pořád stěžovali. Zpětně mi to přijde dost vtipné.

Mimo to.. chtěla bych Vám a všem profesorům poděkovat. Většina věcí, které jste se nám snažili předat, byla k něčemu a snažím se je uplatňovat a dále rozvíjet na 100%.

S pozdravem a přáním příjemně strávených posledních dnů prázdnin

Nikola Hrdinová

Marek Šinkora

Dobrý den, paní ředitelko.

Ještě jednou bych Vám chtěl moc poděkovat, že jsem mohl strávit praxi právě na Vaší škole. Skoro ani nedokážu popsat, jak jsem byl z této zkušenosti nadšený. Mile mě překvapil první ročník, který byl velmi aktivní a komunikativní. Velice mě překvapilo, jak velké znalosti v dějepisu mají. Byli jsme sice domluvení na jistém tématu k opakování, ale na konci hodiny zbyla trocha času, tak jsem se studentů otázal, jakou část dějin mají nejraději. Velmi mě překvapilo, kolik z nich má dějepis opravdu rádo. A nebojím se říci, že některé studentky z prvního ročníku mají lepší vědomosti o historii než leckterý student vysoké školy. Také hospitace u paní Mgr. Janouškové a Mgr. Vomočilové pro mě byly velkým přínosem. Obě jsou naprosté profesionálky a s klidem mohu říci, že leckterého pana profesora by s přehledem strčily do kapsy. Velmi mě potěšilo také přátelské jednání s Mgr. Chválovou. Sice se spousta učitelů od mých studentských let na TC vyměnila, ale jsem velmi rád, že Trading funguje stále na stejném principu jako fungoval vždy. Tím myslím přátelské prostředí a výstavní chování pedagogů.

Moc Vám děkuji za vstřícnost a doufám, že Vám budu moci tuto laskavost brzy nějak oplatit.

S pozdravem

Marek Šinkora

Veronika Šplíchalová

Rozhodujete se, kam na střední školu? Doporučuji Trading Centre. A proč?
Kromě toho, že je škola v jednom z nejkrásnějších měst České Republiky? Hlavně ale proto, že Vás připraví na reálný život. Na život, kde začínají ty opravdové starosti a přebíráme zodpovědnost sami za sebe. To je podle mého to nejdůležitější. Díky předmětům jako je psychologie, management, marketing, praxe ve firmách, cizím jazykům a přístupu jednotlivých učitelů, se naučíte správnému vystupování, sebeprezentaci, organizovanosti, získáte schopnost rychlého rozhodování, určování priorit a mnoho dalších v životě potřebných dovedností. A tomu já osobně říkám dobrý start, abyste mohli začít pracovat. Vše ostatní se už naučíte snadno. Hodně studentů si ale i tak dodělá vysokoškolské vzdělání, protože na Tradingu se také naučíte chtít od života víc a budete mít potřebu růst.


Já jsem do své první práce nastoupila asi týden po maturitě. Vysokou školu jsem si dodělala o pár let později při práci. Nyní pracuji ve společnosti IVECO Bus v ředitelství nákupu, kde jsem zodpovědná za určité portfolio dílů na autobusy. Mám na starosti zajištění především nových dílů, které zahrnují i formy a přípravky. Do mých kompetencí mimo jiné patří také změny, jednání s dodavateli, vyjednávání o cenách, úspory, uzavírání smluv, zpracování rozpočtů a reportů pro ředitele a zahraniční management.

S pozdravem bývalá studentka Mgr. Veronika Šplíchalová

Lukáš Palla

Vážená paní ředitelko,

za chvilku mě čeká maturita a já bych Vám chtěl poděkovat za to, jak mě Trading za ty dva roky změnil a připravil na život. Nikdy nezapomenu na to, jakou zkušenost jste mi dala zahraniční stáží v Londýně. Když bude nějaký známy hledat SŠ s Tradingovým zaměřením, je mi jasné, co mu doporučím. Upřímně řečeno, když porovnám OA v Olomouci s TC, lituji svého rozhodnutí. Úroveň učitelů a jazyků je katastrofální. Ale tak co, stalo se. Přeji Vám, ať se Vám podaří vše, na co chytnete a ať je Trading i nadále tak skvělou školou.:)

S pozdravem Lukáš Palla

pozn.:

Lukáš studoval na naší škole 2 roky, poté se odstěhoval do Olomouce a tam nastoupil na OA.

Jana Javůrková

Dobrý den paní Zemanová,

jak se říká "škola základ života", tak u mě to platí na 100%. Základní rozhled v ekonomickém oboru a s tím spojené administrativy mi pomohl dostat se na zajímavá pracovní místa - hned po maturitě jsem nastoupila jako asistentka ve společnosti, která zastupuje zadavatele ve veřejných zakázkách. Po roční praxi ve veřejných zakázkách jsem nastoupila na pozici analytičky v největší developerské společnosti, kde jsem pro změnu měla na starost cenotvorbu a nabídky prodávaných nemovitostí, pozemků v Praze a nejbližším okolí. Pracovní cesta mě následně zavedla na centrálu banky (tehdy GE Money Bank), kde jsem dostala na starost kontrolní systém banky v bezhotovostních platbách a posléze proces dědictví. V současné době působím jako finanční koncipientka ve firmě Partners market, s.r.o. v Litomyšli. Zpravuji klientům kompletně finanční portfolia, kdy zastupuji klienty/rodiny v jakýchkoliv oblastech, které se týkají peněz. A aby byla moje profese bohatší, působím také jako školitelka nových i stávajících kolegů v rámci společnosti. Škola je základ, nicméně v důsledku především záleží na každém, jak naloží se získanými zkušenostmi a znalostmi. Věřím, že studenti stávající i nově příchozí čerpají maximum ze 4letého studia na TC, poněvadž škola nabízí velmi zajímavé možnosti nejen studijního, ale i osobnostního rozvoje.

S pozdravem Jana Javůrková

Petra Hrubanová

Maturovala jsem v roce 2015. Ve sladkých devatenácti jsem si myslela, že určitě zůstanu v oboru. No, světe div se. Nějak neplánovaně jsem vystudovala pedagogickou VOŠ a skončila jako učitelka ve školce. Taky nějak omylem.

Teď si tak říkám, že vlastně mimo obor úplně nejsem - denně jsem v kontaktu s cizí řečí. Řeknu Vám, kam se na němčinu hrabe taková „hatlamatatilka“ tříleťáka. To je pak pořádná hádanka a vůbec nevíte, která bije.

Ale ne, teď vážně. Loni jsem začala studovat vysokou školu. Mám za sebou pár zkoušek z anglického jazyka a musím říct, že díky velké dotaci cizích jazyků na Tradingu, jsem neměla žádný problém a nemusela jsem navštěvovat konzultace. Stačilo jen oprášit, co do mě paní učitelky před lety “narvaly”.

V dnešní době si každý může říct, že taková angličtina se vyučuje na každé škole, protože je to základ. Jenže už se nikdo nepodívá, v jakém rozsahu a v jaké kvalitě hodiny probíhají. Měla jsem na VOŠ kupu spolužáků z jiných středních škol (podotýkám humanitně zaměřených), kteří sice měli maturitu z angličtiny, ale znalosti nulový a gramatikou byli nepolíbení. Pro mě nepochopitelné.

Poslední dobou vzpomínám na časy strávené na Vaší škole a říkám si, jak bylo fajn, když byl ten svět normální. Měla jsem štěstí, že jsem si středoškolská léta mohla užít se vším všudy - maturiťák, Majáles, poslední zvonění, výlety a vlastně i to, že jsem do té školy mohla fyzicky chodit, dokonce i bez hadru na obličeji. Také jsem věděla, za jakých podmínek a kdy budu maturovat. No, vůbec dnešním studentům, hlavně maturantům, nezávidím. Přeji pevné nervy a hromadu štěstí!

Také ráda vzpomínám na učitele, kteří mě učili, nejvíce na paní učitelku Vostřelovou, která mi byla hodně blízká a její ztráta mě velmi zasáhla.

Možná až teď, když jsem sama učitelka, dokážu víc docenit práci učitelů a co vše pro studenty dělají. Tak i po těch letech děkuji a přeji všem pevné zdraví.

Petra Hrubanová

Michal Zikán z firmy VFS Financial Services hodnotil praxi našeho studenta Zdeňka Záleského

Vážená paní ředitelko,

posílám Vám hodnocení odborné praxe žáka Zdeňka Záleského.

Přístup žáka k práci byl výborný. Úkoly plnil dříve, než je dostal. Při plnění úkolů, jež dostával, se kvalita předháněla s kvantitou. Řekněme na rovinu, že úkoly byly nadměrně složité a vyžadovaly komplexní řešení, které musel pan Záleský zvládat individuálně. Jeho zápal pro práci a stále dobrá nálada zvedly výkon v celém kolektivu.
Panu Záleskému byla ke konci praxe nabídnuta dohoda o provedení práce, kterou zásadně odmítl podepsat. Jako důvody uvedl, že by bylo proti jeho morálním zásadám dostat za práci, kterou pro nás vykonával zadarmo, zaplaceno. Dalším důvodem bylo, že již musí nastoupit docházku ve vašem ústavu, která ho naplňuje více, jak práce u nás.
Jeho vystupování bylo na úrovni profesionality, která perfektně zapadla do jinak vysokoškolského kolektivu. Jednal vždy maximálně profesionálně a asertivně.
Dovoluji si zdůraznit, že znalost cizích jazyků (zejména AJ a NJ) pana Záleského byla naší společnosti prospěšná. Dále bych chtěl podotknout zejména skvělou přípravu z vašeho ústavu v těchto oblastech:
Firemní korespondence
Písemná elekronická kominikace
Základy obchodní němčiny
Pokud byste tohoto studenta chtěli poslat na praxi v budoucích letech, rádi se jej opět ujmeme.
Pokud Vám naše hodnocení přijde příliš barvité, rádi Vám vypíšeme nové. Věřte prosím, že bude stejně pozitivní a lichotivé.
Přijměte prosím náš velký dík za tak skvělého studenta, za jeho výkon a odbornou připravenost!

Za VFS Financial Services Czech Republic, s.r.o.
Michal Zikán