Zahraniční stáže - Anglie

Londýn

 

ADC

Londýn 2016

V listopadu se zúčastnilo zahraniční stáže v Anglii 15 studentů. A jak vše zvládli? O tom si můžete přečíst v následujícím článku.

Naše londýnská stáž

„Čau. Už máš za sebou praxi?“ „Jo.“ „Kdes ji měl?“ „V Londýně.“ „Cože? A kdy?“ „V listopadu.“ Tak nějak vypadá rozhovor studentů Trading Centre, kteří absolvovali stáže v londýnských firmách, s jejich přáteli. Naši stážisté už jsou zase zpátky doma, v pořádku a nadšení.

První den bylo prioritou zorientovat se v londýnské veřejné dopravě, aby člověk zvládl cestovat na vlastní pěst, a to chce špetku cviku. Pavel Janoušek k tomu poznamenává: „ Nebylo snadné dopravit se do práce. Cestoval jsem autobusem, metrem a nakonec opět autobusem. Mojí konečnou stanicí byl stadion Wembley.“ Studenti pracovali samostatně v různých firmách. Dominik Bartoš se s námi podělil o své zkušenosti: „Pracoval jsem v takové menší škole, ve které se cizinci učili angličtinu. Pravidelně jsem měl možnost účastnit se hodin i jako žák. A to bylo super. Dělal jsem kancelářskou práci - update složek, kopírování, práci na PC a byl jsem velmi spokojen.“ Po pěti náročných pracovních dnech čekal studenty "odpočinkový" víkend, který většina z nich strávila od rána do večera na nohou poznáváním Londýna, jeho památek, muzeí a obchodů. Další pracovní týden už byli všichni v práci zaběhnutí. Pracovní výkon se den ode dne zvyšoval. Ale především se zlepšovala angličtina, což nám potvrdil i Josef Doseděl: „Zlepšil jsem si angličtinu, vyzkoušel si něco nového – práci v charitativním obchodě Oxfam. Poznal jsem nové lidi. Překvapilo mě, jací jsou lidé v Anglii ochotní, hodní. Kdykoliv jsem něco potřeboval, tak mi pomohli nebo poradili. Myslím, že jsem získal hodně cenných zkušeností, které se mi budou v životě hodit.“ Podobné zkušenosti má i Tereza Marešová, která pracovala na recepci hotelu Premier Inn. „Kolegové v práci byli všech různých národností od Lotyšska až po Filipíny, ale všeho všudy jenom jeden Brit. Trochu zvláštní v britském hlavním městě. Ale i přes různé akcenty a zvyky s nimi byla skvělá spolupráce. Hromadná doprava je napoprvé příšerný zážitek a snadno se dá ztratit. Chce to ale jen praxi a nebát se zeptat, když náhodou nevíte. Musím se přiznat, že mi všichni ti uřvaní Indové, Arabové s bradkou až po kolena a podivné existence z metra v naší malé zemičce chybí. Docela jsem si na tu multikulturalitu zvykla.“

Čtrnáct dnů uteklo jako voda, mnohým se domů ani nechtělo. Studenti obdrželi certifikáty a reference od vedoucích, které se jim v budoucnu budou hodit jako příloha CV. Sami vysoce hodnotí přínos praxe : „Stáž v Londýně byla pro nás všechny velká výzva a životní zkušenost. Posunula nás jako lidi. Dokázali jsme si, že se v cizině můžeme spolehnout sami na sebe. Jsme rádi, že jsme se stáže zúčastnili. Děkujeme všem z Tradingu, kteří se podíleli na realizaci."

Stáž

Londýn 2017

Pomyslný vrchol dění v životě naší školy představují stáže v londýnských firmách, které v letošním školním roce absolvovali studenti na přelomu listopadu a prosince. Máte představu, jak se tyto zahraniční stáže připravují?

ZÁŘÍ: Získáváme grant, který pokrývá veškeré náklady spojené se stáží v Británii, ať se jedná o letenky, dopravu po Londýně, ubytování, stravování, pojištění.

ŘÍJEN: Kupujeme letenky. S nejlepší nabídkou přichází Ryanair, tak doufáme, že se piloti této aerolinky stihnou vrátit z nucené dovolené a do Londýna i zpět naše žáky s jejich pedagogickým doprovodem spolehlivě dopraví.

LISTOPAD: Letecká společnost Ryanair potvrzuje, že se všechny rezervované lety uskuteční. Oddechneme si. Žáci obdrží kapesné ve výši 264 € a 26. 11. odlétají z Brna. V britské metropoli je čekají první dny v cizím prostředí. Každý den nám chodí pozdravy a v nich ohlasy, zkušenosti, zážitky. Je jasné, že se všichni s novou situací sžili a popasovali jako schopní dospělí lidé.

PROSINEC: 11.12. jsou všichni zpátky ve škole. „Tak co, jaké to bylo?“ zajímá nás. „Do Anglie jsem jela zjistit, jaký je britský život. Taková testovací mise před studiem ve Spojeném království. Život tam se mi líbil. Práce ve firmě byla jednoznačně přínosem,“ shrnuje poznatky maturantka Anička. Spolužačka Anna má radost, že zvládla cestování po Londýně. „V práci jsem poznala skvělé lidi. Rodina, u níž jsem bydlela, byla sympatická. Ráda jsem strávila čas v Londýně,“ líčí nadšeně.

Studentka Denisa považuje Erasmus + za šanci získat pracovní zkušenosti a zdokonalit svůj mluvený projev v cizím jazyce před maturitou a jazykovými zkouškami FCE. Maturantka Vivien dodává: „Anglie mě naučila být sebevědomá, zodpovědná, připravená na různé životní situace.“

Po návratu převládá spokojenost, a proto je jasný i názor ředitelky školy Ivany Zemanové: „Z Londýna si studenti odváží cenné zkušenosti, skvělou položku v CV, lepší angličtinu i větší sebedůvěru. Vždyť ne každý může v 17 či 18 letech říct, že má za sebou stáž v oboru v cizojazyčném prostředí. Přiznávám, že jsem pyšná, jak dobře si všichni vedli.“

Harmonogram závěru roku 2017 bude na TC možné aplikovat i na úvod roku 2018. Čeká nás nově stáž ve městě na Dunaji. Ano, naši studenti vyrazí v dubnu do Vídně. Máme se na co těšit. Máte-li chuť, podívejte se na náš web a seznamte se osobně s reportážemi ze života stážistů.

anglie2017

 

Pozdravy od našich stážistů

Jak se našim studentům praktikovalo v Londýně?  Posuďte sami.

Martin Madejewský

MM

Krasny dobry den,

zdravim z Anglie. I ja si nasel cas, a tak pisu.

Velke diky, za to, ze tu muzu byt.

Krok po kroku: Jeden z nejvetsich zazitku nastal uz na letisti - muj prvni let letadlem, to bylo poradny vzruso!
Rodinu jsme s klukama chytli paradni. Tatka s mamcou jsou strasne fajn a je s nima hrozna sranda. Mame doma i dva dalmatiny, tak je o zabavu postarano.
Mamka nam dela vyborny vecere, nic lepsiho jsem snad nejedl. Kdyz uz jsem u toho jidla, tak musim rict, ze vsechny ty hamburgery a anglicky jidlo zboznuju!
Jak se mne nebude chtit na obed na "Pajdak". Kdyz jsem u toho "Pajdaku", tak musim rict, ze jsou tady strasne krasne slecny!
Nejdriv jsem se bal dopravy, ale zjistil jsem, ze je to celkem brnkacka. Nejhorsi je, kdyz rano chytnete zacpu (myslim dopravni), jinak je to pohodicka.
Jezdim si krasne double-deckrem a je to fakt strasne pekelne hustacky! Emotikona grin
Praci vykonavam ve firme, kde probihaji veskere pohyby s nemovitostmi, klasicka realitka. Delam zatim fajn praci, uvidime, jaky to bude dal. Kolektiv mam strasne super. Mozna to bude tim, ze mam kolem sebe samy "chlapaky" a jen jednu "zenskou", takze si rozumime. Je tu fakt veselo.
Kdyz je chvilka, panove si pobrukuji a delaji ruzne "dzouky". Docela mne chvilema dela problem rozumet, ale lehci formou si vzdy vsechno vysvetlime a ve vsem mi pomahaji. Strasne koukam, jak jsou zde lide prijemni a pomuzou s cimkoliv - mame se od nich jeste co ucit! Zatim si nemuzu stezovat na nic, jsem nad miru spokojen!
Uz se tesim na vikend, az prolezem vsechny mozny pamatky, muzea, obchody... a nejaky ty Pubs! Tusim, ze se mi domu nebude snad ani chtit. Jen to pocasi je des, ted jsem sel z obeda a pekne me nahodilo auto, kdyz najelo do kaluziny. Uplne jsem total promocenej ...jak rika muj sef "fuckin weather", snad bude lip:-)

Sotva jsem v puli staze, ale uz bych pomalu vyrazel znova. Vielen dank za to, ze tu muzu byt!

Martin

PS: Omluvte me, ze to cele pisu tak nejak odlehcene a moc nehledim na pravopis. Snad nevadi:) Jinak hacky a carky tady nejak na anglicky klavesnici nemuzu najit, tak "sorry", ale pisu bez diakritiky.

PS2: Zdravim do CR, mejte se tam u nas fajn!

Lukáš Mikulecký

LM

Dobrý večer,

předem bych Vám chtěl poděkovat za tuto příležitost,málokdo má možnost si vyletět na 14 dnů do Anglie a jsem za ní rád.
S Dominikem jsme ubytovaní v typickém anglickém domečku, rodina je suprová a v práci je úžasná atmosféra, zaměstnanci jsou přátelští a rádi mi v nouzi pomůžou. Pracuji převážně za pokladnou, tudíž jsem neustále v kontaktu s lidmi a díky tomu můžu zlepšovat angličtinu. Nečekal jsem, že 14 dnů uteče jako voda, nejraději bych tady ještě na pár dnů zůstal.

Lukáš

Patrik Průša

PP

Dobrý večer paní ředitelko,

omlouvám se, že zprávu posílám až teď, ale nechtěl jsem dělat ukvapené závěry, aby se mé dojmy z "výletu" do Anglie nezměnily :)
Abych řekl pravdu, čekal jsem, že to bude těžké a náročné. Jak doprava, tak práce, ale opak je pravdou. Doprava je poměrně dost jednoduchá, a v práci je to vyloženě super! Kolegyně, s kterou pracuji na recepci je vtipná a milá a ostatní kolegové jsou také fajn. Pracuji v IT vysoké škole, a mám pocit, že lepší práci jsem snad ani dostat nemohl. Jsem opravdu nadšený!:-)
Rodinu jsme s Lukášem chytli také úžasnou. Jídlo nám náhradní "mamča" vaří dobré, kolikrát si i přidáváme :)
Bydlíme v řadovém domku a jelikož jsou všechny domky v ulici stejné, ze začátku se nám stávalo, že jsme se zakecali a dům jsme dokonce i přešli. :)
Chci poděkovat za tuto příležitost a jsem za ní hrozně rád!
S pozdravem,

Patrik

Karolína Veselá

KV

Dobrý večer paní ředitelko,

musím přiznat, že to tu není tak hrozné, jak jsem se bála. S Nikolou bydlíme v krásném útulném domě a hlavně se skvělou rodinou. Náhradní mamka je fajn a udělá pro nás všechno, dokonce jí ani nevadí, když se večer trochu zpozdíme, co víc si přát. Práce taky není tak špatná a dokonce mě to i baví. Naše šéfová je skvělá a tak trochu crazy, když se něco nepovede, bere to s nadhledem. Kolem administrativy toho moc nedělám, ale za těch pár dní co tam pracuji, jsem se o chodu tiskárny hodně naučila. Svůj volný čas se snažím využívat maximálně. Když zrovna nevykupujeme Primark (docela se divím, že mají ještě co prodávat), ochutnáváme místní speciality nebo poznáváme krásy Londýna. Moc bych chtěla poděkovat za tuto příležitost, jsem za to opravdu vděčná.

S pozdravem do Litomyšle

Karolína

Kristýna Dytrtová

KD

Zdravím z Londyna

Rozhodla jsem se napsat az po tydnu, kdy uz budu mit tak nejak prehled a vice informaci.
Pracuji v síti hotelu Tune Hotels, konkretne na Liverpool street, uprostred mesta. Pracuji na recepci, ale chodim take ruzne po hotelu a delam spoustu veci. Hodne taham (vesmes tezke) kufry do uschovny, takze o telocvik mam postarano Zatim jsem se take naucila check-out a check-inovat lidi, delat inventuru, pracovat s hotelovym softwarem a pokladnou, varit kafe, ale co mi dalo nejvice zabrat je asi pracovat s mincemi. Briti v tom maji neuveritelny bordel. Hned prvni den jsem musela pozadat kolegyni, aby mi je vysvetlila a ani po tydnu se neorientuji v mensich mincich.

Nekteri kolegove mi porad rikaji Katrina, ale uz jsem si zvykla i na to .
Londyn si zatim uzivam. Mela jsem neuveritelny strach, ze moje anglictina je jen ucebnicova a ze se v Anglii "ztratim" ? Nenapada me vhodne slovo, ale asi me chapete
Nastesti to neni problem, coz se mi neuveritelne ulevilo.
Chytly jsme super mamcu, mame samostatny, pekne vybaveny domek
Nase mamca vari skvele, i kdyz posledni dobou trochu prehani s korenim. Akorat se s ni moc casto nevidame, takze si nemame jak procvicit anglictinu, i kdyz toho nektere z nas maji dost z prace. Pry mame doma i kocicku, ale tu jsme zatim bohuzel nemely sanci potkat.
Do prace cestuji pres hodinu, coz je docela 'exhausting', ale da se to zvladat.
Vikend byl narocny, od rana do vecera na nohou - stihli jsme ale pamatky i shopping, takze uspech!
Na zaver bych chtela podekovat za tuhle uzasnou prilezitost, jsem za ni neskutecne vdecna.

Kristýna

Renata Pirklová a Karolína Veselá

KV+RP

Musíme říct, že po příjezdu do Anglie jsme měly trošku smíšené pocity, nevěděly jsme, co nás čeká, ale odhodlané novým věcem jsme dostatečně !:-) a musíme říct, že jsme nadšené...je to tady úžasné, rodinu máme úplně bombastickou. Máme vlastní byteček na zahradě, který je úžasně vybavený a strašně milou, hodnou a ochotnou náhradní mamču.
Jsme nadšené a rozhodně nelitujeme, že jsme tuto výzvu přijaly!
Těšíme se na další dny.

Renata a Karolína

Tereza Marešová

TM

Dobrý večer paní ředitelko,

vím, že Vám píšu velmi pozdě, ale jak lépe bych mohla zhodnotit 2 týdny na pracovní stáži, než na jejím konci. Celkově si nemůžu na nic stěžovat, kromě snad levotočivých kruhových objezdů, ze kterých je mi ještě teď špatně a ranní mačkání ve veřejné dopravě. Ubytování v rodině je sice trochu jinačí, než by se dalo čekat, ale bydlet v zahradním domku a mít velkou dávku samostatnosti taky není k zahození. Kolegové v práci jsou všech různých národností od Lotyšska až po Filipíny, ale všeho všudy jenom jeden Brit, trochu zvláštní v britském hlavním městě. Ale i přes různé akcenty a zvyky s nimi byla skvělá spolupráce. Jak už jsem zmiňovala, tak hromadná doprava je na poprvé příšerný zážitek a snadno se dá ztratit, chce to ale jen praxi a nebát se zeptat, když náhodou nevíte. Musím se přiznat, že mi všichni ti uřvaní indové, arabové s bradkou až po kolena a podivné existence z metra budou chybět v naší malé zemičce, docela jsem si na tu multikulturalitu zvykla. Každopádně budeme mít asi všichni problém s váhovým limitem zavazadel do letadla na cestě zpět, jelikož britské ceny jsou lákavé.

Tereza

Martina Stránská a Lucie Štarmanová

MS LS

Dobrý večer,

tak se konečně ozýváme. Zrovna jsme po večeři a odpočíváme. Naše rodina je v pohodě, přes týden nás trošku vytáčela 12letá rozmazlená dcera, ale teď už se trochu polepšila. Se 17letým (podle mámy) s 18letým (podle táty) Thomasem nijak nekomunikujeme. A rodiče se snaží komunikovat, spíše Evelyn. Jídlo je dobré, pokoj máme hezký, celkem veliký. Lucka má super práci, výborný a komunikativní kolektiv, nemá si na co stěžovat, možná na zimu. Když už jsme u té zimy, tak já mám práci uplnou sibiř, dneska si všimli, že jsem tam v rukavicích a snažili se s tím něco udělat, ale žádná změna :D Jinak kolegové jsou v pohodě, ale ze začátku moc práce nebylo ale teď už odepisuji na dopisy a pracuju v programech na počítači apod. Nejlepší byl ale víkend, ten jsme si užily na 10000%. Byli jsme se podívat na Winter Wonderland v Hyde Parku, na nástupišti 9 a 3/4 King's cross, v Camden town, zašli jsme si podívat i na London eye, na Oxford street a taky jsme samozřejmě nakoupili nějaké to oblečení, spoustu jídla a kafe :) Menší nevýhoda je, že bydlíme celkem daleko od zastávky metra a autobusu, takže toho každý den dost nachodíme a cesta je dost děsivá a ta příšerná zima tady tomu taky moc nepřidá. Těšíme se domů a posíláme pár fotek k nakousnutí.

Marťa a Lucka

Nikola Vacková

NV

Dobrý večer paní ředitelko,

omlouvám se, že píšu až teď, ale přišlo mi lepší napsat až v podstatě na samém konci stáže.

Pracovala jsem v obchodě jménem Sue Ryder, který se nachází v části Golders Green. Moji kolegové byli neskutečně úžasní lidé, vždy, když bylo třeba, mi ochotně pomohli. Moje šéfová Zoe je strašně moc energická žena s úžasným smyslem pro humor. Největší obavy jsem měla s dopravou, ale tyto obavy se později ukázaly jako naprosto zbytečné.
S Kájou bydlíme v části Bushey, přesněji pak Claybury. Máme krásný útulný domeček a naše náhradní mamka (jak se sama ma samém začátku titulovala) je úžasná. Musím říct, že skvěle vaří.
O víkendu jsme vykoupili místní obchody a byli jsme se podívat po památkách.
Na závěr bych chtěla strašně moc poděkovat za to, že jste nám umožnili tuto zkušenost. Opravdu moc si toho vážíme.

S pozdravem

Nikola

Josef Doseděl

JD

Dobrý večer paní ředitelko,

omlouvám se, že píšu až teď, ale přišlo mi lepší hodnotit stáž až na konci pobytu. :)

Pracuji v obchodě jménem OXFAM, který je něco jako charita. Většina zboží, které se zde prodává jsou dary od lidí, kteří už tyto věci nepotřebují. Moji kolegové jsou fajn, je s nima sranda a vždycky, když něco potřebuju, tak mi rádi pomůžou. Pracuji převážně u pokladny, kde pro mě první týden nebyl vůbec jednoduchý, protože jsem se nevyznal v těch jejich penězích. Ale počátkem druhého týdne, jsem se začal orientovat. Občas mě někteří lidé překvapí svými dotazy, ale se svojí prací jsem spokojený. O víkendu jsme navštívili místní pubs a samozřejmě také památky.
Rodinu máme suprovou, náhradní mamča skvěle vaří a jsou na nás hodní. :)

Jsem moc rád, že jsem tu mohl být, je to velmi cenná zkušenost.

Pepa Doseděl

Pavel Janoušek

PJ

Dobrý večer,

omlouvám se, že píši až dnes, ale přišlo mně lepší napsat až po nějaké době strávené v rodině a práci. Pracuji v administrativě podrobněji vyplňuji bezpečnostní protokoly pro firmu při práci s nebezpečným materiálem. Práce mně baví a je i bohatá na slovní zásobu. Rodina je moc fajn. Je to jak by řekl made "zcela perfektní". O víkendu jsme prošli památky a také navštívili místní bary. Vracel jsem nad ránem, kvalitním pivem omámen. Příležitosti rozhodně nelituji, jsem rád, že tu mohu být. Viele Grussen aus London.

Pavel

Nikola Jirušová

NJir

Hi from London!

Posílám první pozdrav z našeho dobrodružství. Po včerejšku, kdy jsme se ubytovali (všichni jsme snad spokojeni) a odpočinuli, nastal pestřejší program. Dopoledne v ADC, pak zkouška cesty do práce - někdo to má kousek a někdo se trochu projede... Ale ze sebe mohu říct, že v pořádku.
Odpoledne jsme si troufli a vyrazili trochu dál od našich domovů na King Cross, nástupište Harryho Pottera. Jeli jsme vlakem, metrem i autobusem a moc nás potěšilo, že jsme to zvládli. Snad bude cestování snadné i dále.
Lidé jsou tu moc milí, hodní a přátelští... čemuž se stále divím, ale je to moc hezké.

Zítra první pracovní den. Mějte se hezky, brzy se ozvu.

Nikča

Lukáš Palla

LP

Dobrý den,

Mám volnou chvíli, tak jsem se rozhodl Vám napsat očekávanou zprávu. Pocity z téhle přiležitosti jsou přímo úžasné, bydlím v úžasné rodině a můj pracovní kolektiv je ještě lepší. Dělám na recepci, takže tu je celkem rušno a dost mluvení, ale zatím to zvládám.
Strašně moc bych Vám chtěl poděkovat za tuto příležitost, neskutečně mi to pomůže.
S pozdravem

Lukáš

Dominik Bartoš

DB

Dobre rano preji z Londyna!

Omlouvam se za diakritiku, ale pisi z prace pri volne chvili :-))
Mame se tu vsichni dobre a myslim, ze po vikendu jsme jeste spokojenejsi :-))
Pracuji v takove mensi skole, ktera vyucuje anglictinu cizince. Pravidelne mam moznost ucastnit se hodin jako zak a je to super. Vzdy ty 3 hodiny rychle utecou a neco noveho se naucim vyborny a zabavny ucitel. Prekvapilo me, ze hlavni naplni vyuky je speaking a pote take gramatika. Ale co se mluveni tyce, mluvi se mnohem vice nez u nas. Spise cloveka uci reagovat na situace a mluvit o vsem, umet danou situaci vysvetlit... Pote delam kancelarskou praci - update slozek, kopirovani, prace na PC...Od tretiho dne jsem si na vse zvykl a jsem spokojen. :)

S Lukasem mame super rodinu. Pani dobre vari a povidame si s ni o vsem moznem, jen abychom mohli procvicit anglictinu.
Mimo praci jsme spolecne navstivili radu pamatek, muzea, zkusili typickou anglickou snidani a take nakupovali...Osobne jsem navstivil stadiony Chelsea FC a Arsenalu FC, protoze jsem fanda fotbalu a kdy se cloveku postesti byt na tak velkem stadionu, podivat se do saten slavnych hracu nebo sedet primo na stridacce :-)).
Zaverem bych chtel rict, ze jsem moc rad, ze mam moznost tu byt a ziskat super zkusenosti ne tak uplne do praxe, ale spise zkusenosti, ktere vas posunou jako cloveka. Zkusit zit v tak velkem meste, jezdit sam metrem, mit odpovednost, spolehat se sam na sebe, byt v cizim prostredi a delat praci, ve ktere nemate zkusenosti...Ale na konci si clovek muze rict, ze to dokazal a ze je na sebe hrdy..
Jeste jednou dekuji a tesime se zpatky domu! :-))

Dominik

Vivien Kotvanová

                                                               Vivien

Dobrý den,


zdravím Vás z firmy Daniels Estate Agents! Jsem tu velmi šťastná hned od prvního dne nástupu. Ve firmě jsou ke mě neskutečně milí a ochotní a hodně spolu komunikujeme anglicky, což je pro mě naprosto úžasný! Panuje tady již předvánoční atmosféra! Od 1. prosince se budou hrát vánoční písničky a v pondělí zdobíme vánočně kancelář a na to se velmi těším. Mimo to pracuji na počítači a každé ráno rozdávám papírky do domů, takže mám šanci poznat velkou část Londýna! Lokace firmy a dojíždění je také super, takže jsem hodně spokojená.

Velmi Vám děkuji za příležitost!

S pozdravem Vivien

Olha Kotovska a Karin Břehovská

                                      o+k

Dobrý den vašemu pedagogickému sboru,
píšeme Vám z Londýna z firmy Mulholland Property. Ve firmě pracujeme já a Karin, takže si navzájem pomáháme. Je to realitní kancelář a my máme za úkol komunikovat se zákazniky a vyřizovat různé papíry. Každá z nás bydlí v jiné rodině, ale máme se obě dobře. Hodněkrát jsme se obě ztratily, ale nakonec jsme to zvládly samy. Chceme moc poděkovat naší škole za takovou přiležitost!
Olha a Karin

Michaela Adamcová

                                                          misa

Dobrý den,


hlásím se z Anglie, konkrétně z realitní agentury 21 Century. Musím přiznat, že tak skvělý kolektiv jsem ani nečekala. Moji spolupracovníci se mi snaží se vším pomáhat a jsou moc milí. Šéf mě vždy přivítá s úsměvem a je vidět, že mu na pohodlí stážistů záleží stejně tak, jako na pohodlí jeho vlastních zaměstnanců.

Práce mě baví. Hledám domy na prodej, posílám dopisy, atd. Kdybych si měla vybrat teď agenturu sama, určitě bych si 21 Century vybrala znovu.

Děkuji za tak úžasnou příležitost.


S pozdravem
Michaela

Denisa Menšíková

                                        denisa

Dobrý den,


posílám pozdrav z Anglie! Pracuji v rodinné firmě Slettings, která se zabývá pronájmem bytů. Než jsme odlétali, tak jem se bála, kde budu pracovat, ale jsem tu velmi spokojená, pracuji s úžasnými lidmi, kteří jsou na mě vždy milý. Jsem tu moc ráda a každé ráno se sem těším. Můj nadřízený mi dokonce nabídne hned ráno kafe, jakoby mě znal. Každý den probírame jiné téma, hodně konverzujeme anglicky, za což jsem ráda. Moje nadřízená je původem z ruska, takže to na mě také zkoušela, ale bez úspěchu. Nenudím se tu, mám pořád co dělat. Pomáhám s webovými stránkami nebo třeba zapisuji nájemníky do seznamu.

Mít možnost, tak se sem s radostí vrátím.


Denisa

Alex Hartman

                                               Alex

Good morning from London!
Hned ze začátku bych rád vyjádřil svůj vděk za tuto příležitost, která mi byla poskytnuta, at` už šlo o práci samotnou, ubytováni u naší drahé Janice, nebo třeba oystercards, které mi umožnily neomezené cestováni po celém Londyně jak zdejšími autobusy, tak tube. Každodenni cesta v proslulých červených a někdy i dvoupatrových britských autobusech byla vždy dobrodružstvim. Byli jsme často vystaveni výzvám, jako byly zrušené linky metra, autobusy přeplněné k prasknuti apod. - to vše nás ale opět obohatilo o drahocenné zkušenosti. Večeře a všechnu péči od naší ,,Nana" Janice si nemůžeme ani já ani Jardoslav vynachválit. Mrzí mě jen, že už to tu pozítři opustime.
Závěrem - jsem šťastný, že jsem se této možnosti chopil a se stejnou chutí se chopím i všech dalších, které přijdou v budoucnu!
Alex

Veronika Kovářová

                                                ver

Zdravím se zmačkanou košilí z Londýna. Stáž zatím probíhá všelijak. Pracuji v anglické škole a je to tu fajn. Skvělé umístění, milý kolektiv a pohoda. Část mé pracovní doby jsem ve třídě s ostatními studenty a poslouchám výklad lektora a druhou část sedím u počítače a vypisuji z učebnic údaje o cvičeních. Rodina, u které bydlím spolu s Aničkou a Áďou, je vcelku milá. Vyskytly se určité problémy s elektřinou a topením, ale už jsou úspěšně zažehnány. I když je to tu prima, nepopírám pravdu, že se velmi těším domů.

S pozdravem

Verča

Katka Pávová

                                           katka

Dobrý večer paní ředitelko, posílám můj pozdrav z Anglie. Pracuji ve firmě Blue Ocean Home, která se zabývá pronájmy a prodeji bytů či domů. Ze začátku jsem se dost obávala toho, že nebudu vědět co mám dělat, ale opak je pravdou. Můj šéf Harry je strašně milý, vtipný a miluje fotbal. Moji dva další spolupracovníci jsou docela tišší, ale jinak jsou taky moc fajn a taky milují fotbal. Takže většinou všechny přestávky poslouchám debaty o tom, jak kdo hrál a kdo se dostane příští rok do vyšší ligy, ale aspoň se nenudím. Mojí náplní práce je většinou práce s počítačem, do kterého zapisuji staré smlouvy a různé faktury ohledně nájmů a podobně, dále také chodím na schůzky ohledně prohlídek bytů a na focení nových bytů na jejich stránky. O volném víkendu jsme se s Terkou snažily projít Londýn. Navštívily jsme muzea, jako Přírodovědné muzeum, Válečné muzeum, Britské muzeum a pak také Národní galerii, ve které se nachází spousty skvělých obrazů, například známé Slunečnice.
Chtěla bych moc poděkovat za tuto příležitost.


S pozdravem
Kateřina Pávová

Tereza Kinclová

                                                 terka

Dobrý večer, posílám pozdrav z Anglie. Pracuji ve škole English Studio Language School. Tato škola je pro lidi, kteří nemají angličtinu jako svůj rodný jazyk. Ráno od devíti do dvanácti mám hodinu angličtiny. Jsem ve třídě, kde je nás tam dvacet. Moji spolužáci jsou z různých koutů světa. Například z Kolumbie, Mexika, Izraele, Ukrajiny, Francie, Španělska atd. Zjišťuji, že to co já beru jako samozřejmost, někdo nikdy neviděl. Například, když v Londýně sněžilo, tak asi 16 lidí z mé třídy vidělo sníh poprvé. Od dvanácti do jedné mám oběd. Poté jdu pracovat. Pracuji především na počítači nebo dělám pochůzky. Snažím se jim tam co nejvíce pomáhat. Po práci jsme moc unavené, abychom někam šly. S Káťou jsme se snažily projít si Londýn, ale jeden víkend je hodně málo času. Stihly jsme navštívit Britské muzeum, Národní galerii, kde jsem viděla Slunečnice od van Gogha, Přírodovědné muzeum a Válečné muzeum. Děkuji EU za tuto příležitost.


S pozdravem
Tereza Kinclová

Tereza Šimková

                                         Tereza

Dobrý den, posílám pozdrav z Londýna. Pracuji v rodinné firmě Plus Four, která se zabývá marketingovým průzkumem. Nejdříve jsem se bála, co mě čeká a jelikož jsem stydlín, bála jsem se, že to bude těžké. Ale strach opadl okamžitě, co jsem se seznámila se svými polupracovníky. Jsou milí a hodně spolu mluvíme anglicky, což je super. Pracuji na počítači, poměrnou část v excelu a v powerpointu. Práce mě baví a jsem tu spokojená. Naše London máma je super a je na nás moc hodná. Ve volném čase s Denčou objevujeme krásy Londýna a nakupujeme.
Děkuji moc za tuto příležitost.
S pozdravem
Tereza Šimková

Patricie Halámková

                                           pata

Zdravím z Londýna!
Když se blížila tato stáž, ze začátku se mi sem popravdě nechtělo, ale když jsme přiletěli na letiště a jeli směr k rodinám, tak už ze mne začala tato nálada opadávat a věděla jsem, že to bude stát za to a že jsem udělala dobře, že jsem sem jela. Postupem času jsem zjišťovala, jak skvělé holky jsem tu poznala a jsem ráda, že zrovna s nima mohu trávit svůj volný čas. Pracuji ve firmě The Iranian Association, kde mám opravdu milý kolektiv a myslím si, že lepší práci jsem si nemohla přát. Moji nadřízení se mi snaží každý den dát práci, která pro mne bude přínosná a něčím zajímavá. Hlavním úkolem je pracovat s dokumenty a celkově pomáhat s věcmi, které chystají na další rok. Ve volném čase jsem navštívila centrum Londýna, kde jsem poznávala památky, které jsem ještě neměla možnost vidět, protože jsem tu poprvé. Doprovodem mi byla Anička Hrdličková a Adélka Voleská. Po práci většinou trávím čas s holkami, se kterými bydlím. Chtěla bych moc poděkovat za tuto příležitost, protože si myslím, že mi dost pomohla ve zlepšení anglického jazyka. Užívám si ten pobyt tady, ale už se těším domů za rodinou a za svými přáteli.
S pozdravem Patricie Halámková

Jaroslav Etzler

                                             jara

Dobrý den,
zdravím z překrásného Londýna! Nejdříve bych rád poděkoval za takovou příležitost. Jsem za ní moc vděčný a děkuji Vám, že jsem se toho mohl zúčastnit. V den příletu mi bylo velmi úzko, daleko od rodiny a všeho známého, strach z nové práce, dojíždění a spolupracovníků. Ale hned další dny, kdy jsme si zkoušeli naší trasu do práce a domů, pak i novou práci a začlenili se do pracovního kolektivu, tak bylo všechno super. Strach z toho všeho byl vlastně zbytečný. První týden utekl hrozně rychle. Pracuji v cestovní kanceláři Almont Travel a zařizujeme hlavně víza do cizích zemí a chystáme luxusní zájezdy na míru. Většinou mluvím se svými kolegy nebo lidmi na ambasádách a různých centrech, takže si angličtinu procvičuji až až. Ve volném čase se snažím cestovat, poznávat a navštěvovat snad všechno, co vůbec jde. Londýnem se mnou většinou prochází Alex Hartman. Ubytování s Alexem i naše "Londýnská babi" je fajn. Doprava je tady v pohodě, radši ale jezdím metrem a vlakem, autobus pro mě vůbec není.

Mějte se všichni hezky, s pozdravem Jaroslav

Anna Hrdličková

                                          anna

Posílám pozdrav do Čech ze slunečného South Ruislipu. Moje práce je v kanceláři společnosti s názvem Elliot&Co. Elliot&Co je malá realitní agentura, která se specializuje na prodej a pronájem domů a bytů. Náš tým je velmi multikulturní, takže si opravdu užívám Londýna na plno. Všichni jsou hrozně milý a snaží se mi pomáhat a mluvit se mnou.Každý den mi dávají jinou práci, abych si zkusila od každého něco. První den jsem dostala do ruky foťák a jela nafotit nemovitosti, které pronajímáme a ještě nejsou dané v nabídce. Druhý den jsem dostala na starost hledaní nemovitostí ze speciálního rejstříku. Dále také zvedám telefony a píšu emaily. Uvidíme, co mi přinese tento týden, ale už teď se těším. Doufám, že se máte stejně dobře jako já. 

Adéla Voleská

                                              ada

Dobrý den,
zdravím z překrásného Londýna! Nejdříve bych ráda poděkovala za takovou příležitost. Jsem za ní moc vděčná a děkuji Vám, že jsem se toho mohla zúčastnit :)  V den příletu mi bylo velmi úzko, daleko od rodiny a všeho známého, strach z nové práce, dojíždění a spolupracovníků. Ale hned další dny, kdy jsme si zkoušeli naší trasu do práce a domů, pak i novou práci a začlenili se do pracovního kolektivu, tak bylo všechno super. Strach z toho všeho byl vlastně zbytečný. První týden utekl hrozně rychle. Od druhého pracovního dne se mnou dělá i Anička Zábranská, takže smutno mi rozhodně není. Pracujeme v jazykové škole CCLS English School a děláme hlavně administrativu, zatím jsme moc nemluvily, ale tento týden už budeme volat naším zákazníkům, takže si angličtinu procvičíme až až. (A máme tu hroznou zimu, proto jsme s Aničkou v bundě). Ve volném čase se snažím cestovat, poznávat a navštěvovat snad všechno, co vůbec jde. Londýnem se mnou většinou šmajdá Anička Hrdličková a Páťa Halámková. Ubytování s holkama i naše rodina je fajn. Doprava je tady v pohodě, radši ale jezdím metrem a vlakem, autobus pro mě moc není.
Mějte se všichni hezky, s pozdravem Adéla! :)

Anna Zábranská

                                                  anna

Dobrý den, posílám pozdrav z Londýna.
Pro začátek bych chtěla poděkovat za tuto příležitost, která pro mě snad bude přínosná do budoucna. Dlouho jsem si tu sice zvykala na prostředí a na to, že jsem daleko od mých blízkých, ale nakonec jsem si zvykla a jsem za tuto stáž velice ráda. Bydlím v rodině, na kterou si také nemohu stěžovat, protože se máme nejlíp (co se týče jídla, ale i celkového žití). Pracuji v anglické škole CCLS English School, kde jsem společně s Adélkou Voleskou. Je zde super kolektiv, který je velice milý a komunikativní. Naše práce obsahuje administrativu, kde děláme různé tabulky v Excelu či pracujeme s nějakými dokumenty a smlouvami ze školy. Ráda trávím svůj volný čas s holkami, se kterými i bydlím, protože jsou moc fajn a dělají mi tento pobyt hezčí.Mám se tu dobře, ale i tak se těším domů za rodinou a za svými ostatními přáteli.

Mějte se fajn, s pozdravem Anna Zábranská