Medailonky

Krátká vyznání našich studentů :)

Anetka

Žák

DrdajM

Kudlová

Hotra

Kindelová

Šebestová

Kalová

Kolaříková

Vytlačil

Skřivanová

Zahoran

Švanda

Rybka

Báča

Nešporová

Drozd

Synková

Janatová

Perglerová

Hurychová

Klíčová

Štusáková

Edl

Gremlica

Říhová

Špás

 

 

Delší vyznání našich absolventů :)

 

Říká se, že nejlepší roky života jsou na střední škole. To jsem ale já necítila, když jsem nastoupila do prvního ročníku na gymnázium. Proto jsem se rozhodla přestoupit. Na Trading. A bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě.

Když se ohlédnu zpět, nevím ani, kde mám začít. Tolik věcí, na které ráda vzpomínám.

Třeba to bezkonkurenční příjemné domácí prostředí v útulné budově školy! Snad první věc která mě “uchvátila”, když jsem do budovy přišla (hned po milém přístupu všech lidí ve škole) – všechno tam bylo tak příjemné a pohodové! Ráda vzpomínám na to, když byla polední pauza a my se se třídou sešli uprostřed školy na gauči u televize, se sušenkami z automatu, to byla pohoda. Kde jinde tohle najdete?

Dále naše paní ředitelka. Laskavá, starostlivá a vždy usměvavá, řekla bych takové srdce školy. Způsob, jakým se chová ke svým žákům, je až dojemný. Vždy se vším pomohla, poradila, a snažila se, aby byl každý žák na 100% spokojený. O svoje žáky se stará jako “o vlastní”. 

Naši učitelé. Na všechny tak ráda vzpomínám. Všichni se snažili, abychom vše chápali, vždy nám pomáhali a v neposlední řadě nás toho spoustu naučili. Příjemní učitelé, kteří si na nic nehrají a nad svými žáky se nepovyšují, to je vzácnost.

Ráda bych zmínila také to, že milý je na škole opravdu každý! Nejen paní ředitelka, učitelé, ale také vždy usměvavá paní sekretářka, nebo paní uklízečka. Byla opravdu radost kohokoliv na škole potkat. Všichni jsou tam na správném místě!

Podle mě je nejhlavnější, aby se student do školy těšil, aby se tam rád vracel, aby měl prostředí školy rád, aby se nebál do školy chodit, aby se nebál svých učitelů. Aby věděl, že ve škole jsou lidé, kteří mu pomohou, že se vše dá v klidu vyřešit. To přesně je škola Trading Centre.

Nikdy bych střední školu nevyměnila. Naopak, šla bych klidně znova, nebo tam nejlépe dál pokračovala. Myslím si, že můžu mluvit za celou naši třídu, že jsme to všichni ve škole měli moc rádi a těžce se nám odcházelo.

Přála bych každému, aby miloval svoji střední školu tak, jako já.

Děkuji za ty nejlepší vzpomínky. A vše spojené s Tradingem.❤️

Tereza Kahounová

tereza
 
Jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem doposud ve svém životě udělal, byla volba studia na Trading Centre.
Trading mi dal spoustu nových příležitostí a obohatil mne novými zkušenostmi. Setkával jsem se pouze s velmi milým a lidským přístupem. Díky tomu jsem mohl ve 3. ročníku vycestovat na celý školní rok do USA a zároveň studovat ,,doma“. Po celou dobu se mnou všichni učitelé komunikovali a snažili se mi pomoci, bez ohledu na víkendy či prázdniny. Za to jim patří velký dík! Po návratu mi bylo umožněno dokončit ročník, abych mohl maturovat se svojí třídou. Jsem ohromně vděčný paní ředitelce Zemanové a paní třídní učitelce Řihákové za vstřícnost, ochotu a podporu, nesmím ale zapomenout ani na ostatní vyučující, kteří přispívají k pohodové, pozitivní, až rodinné atmosféře na škole.
Ve škole jsem se definitivně ujistil, co mě baví a jakým směrem bych se chtěl ubírat. A jsem pevně přesvědčen, že škola mi pro mé další studium na VŠE dala dobré základy!
Trading Centre, díky!
Kristián Růžička
Kristian
 
 
Kdybych se mohla vrátit na TC? Určitě!
Trochu mi je líto, že není i vysokou školou, protože bych si moc ráda pobyt na TC ještě o nějaký ten rok prodloužila. To, co dělá tuhle školu výjimečnou, je ten, kdo ji vede. Ráda o naší paní ředitelce říkám, že je srdcem celé školy, bez kterého by to nebylo ono. Je úžasné vidět, jak umí všechny pedagogy naladit na “stejnou vlnu” jako je ona sama.
Hodně žáků si možná ani neuvědomuje, jaké štěstí mají, že jsou studenty právě TC. Já mám porovnání i z jiné střední školy, proto si celého učitelského sboru tak moc považuji.
Můžu sama o sobě říct, že dříve jsem byla ve všem hrozně nesebevědomá. Moje nesebevědomé já začalo nástupem do 1. ročníku bývalé střední školy. Slýchala jsem jenom, jak jsem ve všem špatná, jak nic neumím a jak nemám šanci odmaturovat.
Tahle škola ze mě udělala nového člověka. Věřím v samu sebe, umím si obhájit vlastní názor, získala jsem nové kamarády, spoustu super zážitků a vzpomínek.
Teď studuji Vysokou školu Podnikání a práv v Praze, obor Marketingová komunikace.
Karolína Vacková
Kája
 
 
 
Je zajímavé sledovat, kam Vás život zavede. Někdo říká, že je to osud, či souhra náhod. Ale jednoduše řečeno, vždy se můžete podívat zpět a zamyslet se nad tím, proč se to stalo zrovna takhle.
Na Trading jsem přecházela z osmiletého gymnázia, a to díky špatným zkušenostem se studenty i s učiteli, možná to bylo jen štěstí, nebo jak už jsem psala, řada nevysvětlitelných náhod, ale jsem ráda za tu situaci, která byla na původní škole, jinak nevím, jak by to skončilo a kde bych teď byla.
Na střední školu velmi ráda vzpomínám, nejenom, že jsem si tam našla skvělé zázemí, co se kolektivu týká, ale načerpala jsem tam spoustu zkušeností a také jsem získala zdravé sebevědomí. To jsou dary, které Vám jen tak nikdo nedá a je zapotřebí si jich vážit. S odstupem času vzpomínám na praxi v Londýně, pořádání různých školních akcí a na tvorbu mého prvního podnikatelského plánu. Je fascinující si uvědomit, co Vám to dalo do života a jak Vás to posunulo dál směrem k Vašim životním cílům. Pokud bych se zeptala sama sebe, zda-li bych šla znovu na tuto školu, tak určitě ano. Neváhala bych.
Abych tu nemluvila pouze o minulosti, je zapotřebí Vám asi sdělit i to, co jsem se získanými vědomostmi dělala dál, jak jsem je využila pro svojí budoucnost. S touto školou máte téměř neomezené možnosti. Když jsem se podívala na trh práce, bylo zapotřebí si dobře vybrat a najít si něco, co by mě bavilo a díky čemu bych si splnila všechno, co jsem chtěla. Tím už se možnosti dosti zmenšují. I tak jsem našla tři nabídky, které odpovídali tomu, co bych požadovala. Ano, mezi tisíci nabídek, pouze tři. Nakonec po prověření některých informací, se můj výběr zúžil pouze na jednu. Poslala jsem životopis a víte co? Oni mi odepsali, že nejsem vhodný kandidát … Teď, když se nad tím zamyslím, přijde mi to celkem vtipné, ale jak už Vás život naučí – nikdy se nevzdávejte toho, co chcete – tak jsem to zkusila znovu. Nakonec jsem se dostala na pohovor, prošla školením a stala se jedním z nejúspěšnějších nováčků ve firmě. Podnikání není snadné a znám spoustu lidí, kteří z toho mají strach, jsem ráda, že škola nás od začátku učila být něčím víc a hlavně chtít něco víc. Motivace je v tomhle oboru velmi důležitá a pokud nic nechcete a jste spokojení s tím, co máte, ničeho nedosáhnete.
V současné době podnikám již třetí rok, minulý rok jsem byla vyhlášená jako jeden z nejúspěšnějších obchodníků firmy, současně se snažím rozjet společnost na prodej a pronájem nemovitostí ve Španělsku, jsem v začátcích, ale daří se. A dalších asi milion věcí, kterými se aktuálně zabývám.
Nechci se tu vychloubat, spíš chci poděkovat za zkušenosti, které mi byly dány, bez kterých bych tohle všechno nezvládla. Jsem ráda za každou překážku, kterou mi život postavil do cesty, protože když už jsem jí zvládla překonat, přišel úspěch. Splnila jsem si spoustu snů, ať to bylo cestování do exotických zemí, či vytváření pasivního příjmu, nebo osobních úspěchů.
Pokud se někdy budete cítit tak, jako byste byli na dně a budete mít pocit, že už to dál nejde a že ničeho nedosáhnete …. , tak to je přesně ta chvíle, kterou potřebujete, jen musíte vstát a začít něco dělat a pak můžete dosáhnout čehokoliv!
Na závěr bych ráda poděkovala paní ředitelce za její neuvěřitelnou iniciativu zapojovat školu do různých událostí, paní Vomočilové (třídní učitelka) za její neskutečnou trpělivost, kterou musela s naší třídou mít a dále všem ostatním učitelům za jejich vědomosti, které předávali dál a také za jejich individuální přístup.
Karin Břehovská
 
karin