Zahraniční stáže - Itálie

Miláno 2021

Erasmuseras - fu

Project number: 2020-1-CZ01-KA102-077319

 

I navzdory koronaviru neklesl ze strany našich studentů zájem o zahraniční stáže.  Marek s Robinem odjeli do Itálie již v neděli 19. září a domů se vrátí až na Vánoce, dalších deset studentů je následovalo v polovině října.

mil

 

Pár střípků ze Milána

Pracuji v iH Hotel Ambasciatori a jsem velmi spokojená se svou prací. Když přijedou hosté na check-in, tak si okopíruji jejich pas nebo občanský průkaz a informace zapisuji do počítačového programu, jinak by se hosté bez těchto informací ubytovat nemohli.  Miláno mě doslova okouzlilo za ten týden co tu jsme a upřímně se mi vůbec nechce domů.  Velmi mi vyhovuje italský životní styl a bude hodně těžké si zvykat zase zpátky v Česku. :D Posílám pár fotek ať vidíte všechny ty krásy.
Dorka

 Dorka1

Jsem velice spokojená se svojí prací. Pracuji v iH hotelu Ambasciatori, který se nachází v centru kousek od katedrály Duomo. Sice každé ráno musím vstávat už v šest hodin, abych tam na osmou dojela, ale vidět Duomo, nákupní centrum poloprázdné a když svítá, je k nezaplacení. Milán je opravdu nádherné město. 
Dita

Dita

Po týdnu v Miláně můžu říct, že se mi daří dobře. Stihla jsem se spřátelit se svými kolegy v práci, kteří jsou velmi milí a ráda s nimi pracuji či komunikuji.
Tereza
 
Terka
 
Pracuji na recepci v hotelu St. John společně s Honzou a Martinem. Všichni kolegové jsou na nás milí a jsou fajn, až na šéfa tohoto hotelu, pana Mattea, který se k nám nechová zrovna moc sympaticky. Kolegové recepční nám ukazují a vysvětlují programy na počítači, takže jsme se i něco nového přiučili.
Martin
 
Drdaj
 
Moje práce v hotelu Ambasciatori je privilegium. Můj tým je skvělý, výhled nádherný a pracovní doba luxusně krátká.
Lukáš
 
Famf
 
Pracuji v hotelu: iH Hotels Milano Gioia, je to má první zahraniční zkušenost a musím říct, že si to tu velice užívám. Ne vždy šlo vše podle plánu, jeden den jsem zaspal, jiný den nám zase přijel pozdě autobus, ale i tak jsem naprosto spokojený.
Michal
 
Neug
 
Pracuji v hotelu St. John jako recepční a musím říct, že jsem si to tam velice oblíbil. Kolegové jsou moc fajn a vždy jsou ochotni mi pomoct, když si s něčím nevím rady. Splnil se mi sen podívat se na katedrálu v Duomu. též jsem si prošel centrum města, kde mají nespočet obchodů. Pro budoucí uchazeče můžu jen doporučit.
Vláďa
 
Vláďa
 
S Margaritou pracujeme v menším, ale krásným hotelu Woodhouse. První den jsme se pouze seznámily s naší nadřízenou a zbytek dne jsme cestovaly po Miláně. Směna mi začíná od 14:00 a končí v 18:00, což mi celkem vyhovuje. K náplni mojí práce zatím patří převážně sociální média.
Klára
 
Krejčí
 
Je to pro nás už týden, který trávíme v Miláně. Ráda bych Vám alespoň touto formou pověděla o naši práci a životě zde. Pracujeme s Klárou v hotelu Woodhouse. Který máme v 15 min od naši vily. Směnu máme od 14:00-18:00, což mi docela vyhovuje. Jsme tam společně s Paní Rebeccou a každý den v podstatě děláme něco jiného. Převážně ale děláme sociální média. S práci jsem velmi spokojena. 
Margarita
 
Rita
 
 
Pracuji v hotelu St. John ve kterém se mi moc líbí, je tam milý a zábavný kolektiv a rozumím si tam s nimi. V hotelu jsem nejvíce na recepci s kolegou, který mi ukazuje programy, ve kterých pracují a stránky, na kterých rezervují pokoje.
Jan
 
Karlík
 
 Autor článku: Ing. Ivana Zemanová

Ohlédnutí za Milánem

Tato stáž v Miláně mi umožnila poznávat a komunikovat s cizinci a tím si zdokonalit anglický jazyk. Naučila jsem se propagovat hotel na sociálních sítích. Také jsem navštívila památky a poznala nové kamarády, se kterými máme spoustu nezapomenutelných zážitků. Stáž jsem si moc užila.
Margarita

Mým největším zážitkem bylo podívat se na střechu i dovnitř katedrály. Stáž mi umožnila nejen poznat novou kulturu, ale také zdokonalit své znalosti v jazyce a zjistit, že se vše dá vyřešit bez problému. Též jsem se něco dověděl o tom, jak vlastně práce na recepci probíhá.
Martin

Stáž jsem si velmi moc užila. Poznala jsem nové kamarády, se kterými máme spoustu vzpomínek a zážitků. Zároveň jsem poznala kousek nové kultury a životního stylu. Jsem velmi vděčná za tuto příležitost.
Dorka

Stáž v italském Miláně mi umožnila především navštívit nové město a zároveň zemi, jejíž kultura je opravdu zajímavá a jedinečná. Mým největším zážitkem zde bylo splnění jednoho životního snu, vidět naživo utkání Ligy mistrů. Cítit na vlastní kůži atmosféru San Sira, jednoho z největších stadionů v Evropě, kde zuřivě fandí desetitisíce fanoušků a ženou svůj tým kupředu, bylo zkrátka a jednoduše naprosto nepopsatelné.
Vláďa

Na stáži v Miláně jsem se naučil pracovat na recepci a dělat check in a check out na počítači. Také jsem poznal večerní Miláno a nové kamarády, se kterými mám spoustu krásných vzpomínek. Stáž jsem si moc užil a jsem moc rád za tuto příležitost.
Honza

Během této stáže jsem se převážně naučila orientovat v cizím prostředí. Také jsem měla možnost si udělat přehled o tom, jak funguje den z pohledu manažera hotelu.
Klára

Můj pobyt v Itálii byl přínosný jak ve zkušenostech, tak v hledání práce po maturitě. Práce za barem mi dala praktické zkušenosti a hlavně perspektivu v oboru.
Lukáš

Za tyto dva týdny jsem se naučila, jak se orientovat ve velkém městě s mapou i bez ní. Největší zkušenost pro mě byla v práci, kde jsem musela komunikovat s nadřízenou i hosty, kteří mluvili pouze italsky a anglicky jenom pár slov.
Dita

Díky Erasmu jsem se konečně mohl podívat do zahraničí. Erasmus mi umožnil velice zajímavou zkušenost, mohl jsem si vyzkoušet novou práci, prozkoumat Miláno a seznámit se s novými lidmi.
Michal

Tato stáž mi umožnila poznat a komunikovat s lidmi, kteří mluví cizí řečí. Naučila jsem se orientovat v prostředí hotelu a jsem vděčná za tuto možnost.
Terka

Autor článku: Ing. Ivana Zemanová

Miláno

Miláno 2020

Erasmus

Miláno, nástup do práce

Dnes jsme měli nástup do pracovního týdne. Myslím si, že byl pro všechny příjemně pozvolný. V 9:00 jsme se sešli s Giulií a Chiarou z Evolva a následující dvě hodiny jsme procházeli obecné instrukce, pravidla, doporučení a zároveň kontrolovali a doplňovali příslušné formuláře.

Poté jsme dostali pauzu na oběd a pak už první dva studenti (Filip a Sofie) byli seznámeni se svým pracovištěm a vyzkoušeli si, co bude jejich práce na této pozici obnášet. My ostatní jsme vyrazili s Giulií obhlédnout trasy autobusů a metra, aby první příjezdy do práce byly bez komplikací a včas. Doprava zatím naštěstí nevypadá moc komplikovaně, takže doufám, že nebude zítra a nejlépe žádná zbloudilá duše :-) Po rozloučení s Giulií jsme se rozhodli načatou vyjížďku dokončit a dojeli jsme až do centra Milána, kde jsme si nakonec dali rozchod a potkali se většinou až zpět v kempu. Takže první den byl víceméně úspěšný a těšíme se jak to bude zítra pokračovat :-)
Jan Šmíd

 mil1

 

Miláno, už si zvykáme ...

Dnes ráno jsem jel s Chiarou, Tobiášem, Petrem a Klárou na jejich první uvedení do práce. Tobiáš je v hotelu St. John, dnes se jen spíše seznamoval s novým prostředím.

Práce Petra a Kláry je zajímavá a kreativní, pracují v hostelu Woodhouse a právě nyní se podílejí na uspořádání celkem velké akce pro tisíc lidí - literárního víkendu s představováním autorů knih a autorským čtením - kterou spolupořádá majitelka zmíněného hostelu.

To je ve stručnosti shrnutí dnešního dne, samozřejmě jsem mluvil i s ostatními a všichni si pomalu zvykají a myslím, že jsou i spokojeni.

Tak tedy přeji příjemný večer do Čech!

Honza

 mil22

 

Miláno, návštěva recepce

Dnes jsem měl na programu návštěvu našich studentů, kteří pracují na recepci v kempu, kde jsme všichni ubytováni, takže stačilo ujít 300 metrů a byl jsem na místě.

Pracuje zde Filip, Tereza a Míša (střídají se ve třech směnách) a myslím, že to zvládají skvěle :)
 
Samozřejmě jsou zde komplikace v podobě italských verzí programu, ale s tím bych měl problém i já :)
 
Včera byl na recepci dokonce i nějaký český cyklista, ale to se holky dozvěděly až zpětně z dokumentů :)
Ještě měly příhodu s "vystrašeným německým "housenkářem", o tom pak poreferují osobně.
 
V sobotu se zúčastníme víkendové literární akce, asi se tam otočíme třeba jen na hodinu, ono to stejně bude celé v italštině , ale jsem moc rád, že se mi povedlo všechny přesvědčit, i když to bude v jejich volném čase, protože si myslím, že to určitě bude už jen "vizuálně" zajímavý zážitek.
 
Musím pomalu končit, za chvilku vyrážím  s Patrikem a Katkou na jejich pracoviště.
 
Tak všechny moc zdravíme do Litomyšle! 
 
Honza‍️
 mil3
 

 Poznáváme život v Miláně

Dnes ráno jsem měl vyrazit s Patrikem a Káťou na jejich pracoviště, ale vzhledem k technickým problémům dnes dostali volno a měli jako částečnou náhradu za jejich nepřítomnost zdokumentovat a poslat Evolvu fotky dalších studentů z jejich pracovišť.

Tuto příležitost jsme nakonec i využili k dalšímu poznávání života v Miláně a ochutnávání tradičních italských jídel :-)

Káťa vyrazila do centra Milána s Majdou a já s Patrikem jsme ještě přibrali Filipa a vyrazili naslepo hledat nějakou typickou italskou restauraci nebo pizzerii, kde budou ceny trochu příznivější, než kolem úplného středu města. Po cestě se k nám přidal ještě Tobiáš, kterého od příštího týdne změna pracoviště, protože hotel, ve kterém se tento týden zaučoval, vzhledem k nedostatku turistů zavírá. Bude tedy od pondělí v týmu s Ondrou pracovat pro Evolvo.

Pomalu se tedy těšíme na víkend, kdy nás čeká v sobotu návštěva literárního "eventu" v honosné italské vile (na tomto projektu pracují Petr, Klárka a nově i Sofie, tak půjdeme omrknout, jak se to celkově vydařilo). Pak se budeme těšit na příjezd paní učitelky Řihákové, kterou hned po Miláně "protáhneme" :-) a nakonec je tu nedělní kulturní program, během kterého ještě blíže poznáme hlavní milánské památky a který svědomitě a moc hezky připravuje Ondra. Toto nedělní poznávání Milána bude zakončeno v jednom z milánských barů, kde už bohužel nebudu, tak doufám, že na mě aspoň budou se slzou v oku vzpomínat a připijí si na mě :D
 
Posíláme kupu milánských pozdravů!
 
Honza
 
 mil4
 
 
Tobiáš pracuje v hotelu St. John
 
Posílám pozdrav z recepce Hotelu St. John, kde dnes bohužel trávím poslední den kvůli nedostatku hostů.
Moje pracovní doba byla každý den od 10:00 do 14:00. Téměř každý den jsem zde dostával svačinu v podobě croissantu a kávy, takže si nemůžu na nic stěžovat. Naplní mojí práce bylo naučit se v training verzi hotelového programu (který byl celý v italštině) dělat rezervace, check-in apod. Po prvním dni jsem se bál, že bude každý den stejný, a nic moc se tu nebude dít. Naštěstí se mi ale každý den trošku ozvláštnil maličkostmi, jako např. opravováním kávovaru.Čas od času si přišel někdo z hostů postěžovat nebo mi říct nějaký vtip. V obou případech jsem se mohl pouze pousmát a pokračovat dál v práci, protože mluvili pouze italsky.
 
Od pondělí budu pracovat s Ondrou pro Evolvo, takže doufám, že to nějak zvládnu.
Kromě nespočetných štípanců od komárů je to tu super a jsem rád, že jsem využil téhle příležitosti podívat se do zahraničí.
 
S pozdravem
Tobiáš Gremlica

mil5

 

Sofii se v Miláně líbí

Posílám menší shrnutí zatím odpracovaných dnů v Miláně! Náš týden začal seznámením se s našimi lektorkami z EVOLVA, které nám upřesnily a objasnily naše pracovní pozice, do kterých jsme všichni následující den měli nastoupit.

Začala jsem pracovat v hotelu Admiral, ke kterému mi trvala cesta z kempu asi půl hodiny, první den byl spíše takový seznamovací, takže se ještě skoro nepracovalo, ale spíše jsem se seznamovala s mými kolegy. Náplň mojí práce měla být pozice recepční, ale kvůli nedostatku hostů jsem neměla dostatek úkolů a práce, takže mě v hotelu využili na spíše okolní pomocné práce a kvůli tomuto jsem se rozhodla, že bych raději změnila svoje pracoviště, kde bych si mohla procvičit angličtinu a přesunula jsem se do hostelu Woodhouse za Petrem a Klárkou.

 Ve čtvrtek jsme připravovali letáčky na sobotní event, kde budou spisovatelé své knížky představovat, popovídali si s Rebeccou, majitelkou hostelu a procvičili si naší slovní zásobu.
 Kemp je super - až na krvelačné komáry - a moc si to tady užíváme!
 
S pozdravem
Sofie Halámková
 

sofie

 

Pozdrav z Woodhouse hotelu

Posíláme pozdrav z Woodhouse hotelu. Tento týden jsme pracovali na přípravách velkého, knižního eventu, který se koná ve vile Casati Stampa, kam jsme byli dokonce všichni tři pozvaní.

Majitelka hotelu, ve kterém pracujeme, je moc milá a dokonce jsme s ní probírali základy podnikání a ekonomiky. Příští týden nás čeká práce na recepci, tak už se těšíme. Všichni tři jsme v tomto hotelu spokojení, jediná nevýhoda je dlouhé dojíždění, které nám trvá zhruba 2 hodiny.
 
Posíláme pozdravy do Česka.
 
Klára, Petr a Sofie
 
W
 
Majda a Terka jsou spokojené s prací na recepci
 
Zdravíme Vás z recepce v našem kempu Camping Village Citta Di Milano, kde pracujeme společně s Míšou a Fílou.
 
Naší největší výhodou je, že nemusíme nikam dojíždět. Každý den máme rozdělený na 4 směny. První směna je od 9:00-13:00 (pracuje vždy jeden z nás + Italka Guzi) druhá směna je od 14:00-18:00 (také pracuje vždy jeden student + Italka Sarah), a poslední směna je od 18:00-22:00 (kde jsme vždy dva studenti sami) a musíme spoléhat jeden na druhého - právě teď, co Vám píšeme tento pozdrav, sedíme na recepci a musely jsme samy udělat Check-In italskému páru, který neuměl anglicky. Nebylo to lehké, ale snad nás pochopili. 
 
I přes to, jaká je situace ve světě, sem jezdí spousta cizinců z různých zemí. Proto je naše práce velmi pestrá. Když dorazí noví hosté na Check-In, nejprve zjišťujeme jejich osobní údaje, vybíráme jejich doklady, popisujeme jim prostrědí kempu a nakonec vysvětlujeme cestu do centra.
 
Ve volných chvílích nám naše italské kolegyně popisují chod na recepci (třeba rezervace na následující měsíce). Jsou neskutečně milé, komunikativní a vstřícné. Nebo si s nimi povídáme o běžných věcech a tím si zlepšujeme naší komunikaci v angličtině.
 
Za všechny můžeme říct, že se nám tu moc líbí a užíváme si každou chvíli jen jak to jde! Další velkou výhodou je rozmanitost naší práce, která se dá výborně skloubit i s návštěvou centra Milána během dne a zároveň společnými večery s našimi spolužáky. Vládne tu skvělá atmosféra, díky naší partě i s panem učitelem Šmídem. Jsme moc vděčné za tuto příležitost a už teď se těšíme na další dny strávené zde v Miláně!
 
Majda a Terka
 
majdaterka
 
Sobotní střídání stráží
 
Posílám svojí závěrečnou zprávu z Milána, další už budou od Sylvie. Musím ale hned na začátku přiznat, že to šíleně uteklo a klidně bych si to ještě prodloužil.
 
Je tady opravdu hezky a celá naše parta z Tradingu si fakt sedla a všichni si to pěkně užíváme.
 
Včera jsem měl na programu svoji poslední návštěvu studentů během jejich práce. Byl jsem se podívat na Patrika a Káťu v jazykové škole The English Project. Popovídal jsem si s její majitelkou Stellou, pozitivní, kreativní a nadšenou lektorkou, která mě seznámila s celým chodem a výukovými metodami své školy. Patrik s Káťou zde pomáhají s tříděním, tvorbou materiálů, archivací a vším co je zrovna potřeba.  Jsem rád, že stejně jako ostatní, měli štěstí na opravdu příjemnou a milou "šéfku". 
 
Večer jsme pak s některými studenty vyrazili na krátkou obhlídku nočního, tedy spíše podvečerního, života v Miláně a vrátili se na večeři. Ta byla tentokrát poprvé společná, protože nás čekala čerstvě dovezená pizza, objednaná týmem Evolva.
 
Dnes ráno nás pak čekalo příjemné ranní překvapení v podobě předčasného příjezdu paní učitelky Řihákové s manželem, které jsme vzali na miniexkurzi do centra Milána. Mohli tak ochutnat výbornou italskou zmrzlinu, rovnou udělali i nějaké nákupy a povedlo se nám i získat slevu na prohlídku slavné milánské katedrály, kdy jsme po schodech vyběhli až na její střechu a mohli se tak kochat krásnými pohledy na město módy.
 
No a teď už jsem zpátky v kempu, píšu zprávu, do toho se balím a hlavně si říkám, že je opravdu škoda, že to uteklo jako voda, že bych tady klidně zůstal ještě ten další týden. Opravdu to byl moc povedený týden a doufám, že ten příští vydaří stejně nebo ještě lépe.
 
Tak a teď už letí poslední pozdrav od pana učitele z Milána!
 
Jan Šmíd
 
sylvie
 
Neděle v Miláně

„Přebírám“ pomyslnou štafetu od kolegy Honzy, což naznačuje, že stáž našich studentů se přehoupla do své druhé poloviny.
 

Krásnou sobotu vystřídalo sice velice chladné nedělní ráno, ale ani to nás neodradilo vyrazit do ulic Milana. Naším prvním cílem byl Hrad Castello Sforzesco, postavený v 15. století, jako vojenská pevnost. Uvnitř hradu má sídlo několik muzeí a do Muzea antického umění nás pozvala firma Evolvo, pořádající stáž pro studenty. Na freskách, které zdobí síně hradu, zde pracoval i Leonardo da Vinci. K hradu patří i rozhlehlý park, upravený ve stylu anglické zahrady, ve kterém Miláňané tráví volný čas a kde si klidně v rybníčku mezi kapry a kachnami plavou vodní želvy kousající mrkev. Park je zakončený neoklasicistním vítězným obloukem Arco della Pace (Oblouk míru) z roku 1807. Na žádost Sofie jsme kulturní procházku zakončili na Cimitero Monumentale, což je barokní hřbitov, který ilustruje rozmary rodin milánské buržoázie. Rodinné hrobky zdobí např. reprodukce „Poslední večeře“ od da Vinciho, nebo Babylonská věž. Protože neděle je den, kdy se „nedělá“, dostali studenti zbytek odpoledne „osobní volno“, které si užili „po svém“. Někteří z nás i zabloudili ve zrádných uličkách (včetně mě v čínské čtvrti), ale místí obyvatelé jsou nesmírně ochotní. Mě osobně, šarmantní Ital Giuseppe, dokonce osobně doprovodil až k poslednímu přestupu na autobus. Paradoxně nemluvil jinak než italsky, a tak přišly na řadu „ruce a nohy“ .

V Miláně nás čeká pracovní pondělí a vy v ČR si užijte volno státního svátku!!!

Sylvia Řiháková

 

nedele

 

Filip zdraví do Česka z krásné Itálie

Zdravím do Česka z krásné Itálie! Všichni, co jsme teď tady, jsme moc rádi za to, že se nám i přes všechny okolní problémy podařilo vyjet na stáž do Milána.

Přijeli jsme v neděli kolem deváté a hned jsme se šli ubytovat do naších budoucích domovů na příští 2 týdny a v kempu se nám moc líbí.
 
V pondělí jsem sice jako jediný z celé skupiny musel nastoupit na své pracoviště, ale ve finále jsem byl aspoň napřed v tom, co budu muset následující dny v práci dělat a i když mě mrzelo, že ten den jsem se nemohl s ostatníma podívat do centra, tak jsem si řekl že si to vynahradím další dny! 
 
Na pracovišti se mi pracuje skvěle, pracuji na recepci přímo v kempu, kde bydlíme, takže nemusím ani nikam daleko dojíždět, což je celkem fajn, ze začátku jsem se bál trošku komunikace s ostatními spolupracovníky, ale ve finále jsem tady strašně spokojený a moje kolegyně jsou strašně fajn!
 
V práci se učím v programu který se používá pro zapisování nových hostů, také dělám rezervace a jinak hlavně komunikuji s nově přijíždějícími do kempu a snažím se je seznámit s okolím a s tím, jak funguje náš kemp.Myslím si, že se nám všem daří zvládat naší práci bez problémů a podle fotek je celkem jasný, že si kromě práce užíváme i samotné Miláno! 
 
Děkuji za příležitost pracovat v zahraničí a jsem zvědavý na moje další pracovní dny na recepci!
 
Filip
 
filipp

 

Míša posílá pozdrav z recepce

Dobrý den paní ředitelko,
posílám pozdrav ze stáže z Milána a děkuji za šanci si vyzkoušet práci v zahraničí.

Už máme za sebou polovinu našeho pobytu tady a musím říct, že i přes počáteční nervozitu to tu velmi rychle utíká. Pracuji spolu s Terkou, Majdou a Filipem na recepci kempu ve kterém jsme zároveň ubytovaní. Nejdříve jsem si říkala, že je škoda, že nebudeme nikam dojíždět, protože se nikam moc nepodíváme, po uplynutí prvního týdne to, ale už vidím spíše jako velkou výhodu. Jsme rozděleni do třech pracovních směn s tím, že první začíná v 9:00, takže se vždy krásně vyspíme a zároveň díky pravidelnému střídání se, máme i čas na to někam vyrazit.
 
Motýli v břiše zmizeli a já už s úsměvem na tváři vyrážím vstříc práci na recepci, kde je mou pracovní náplní přijímat nově přijíždějící hosty, pomocí mapky jim ukázat kemp a vysvětlit cestu do centra - a to je výzva. Den ode dne si myslím, že je má práce, díky tomu, že už jsem méně nervózní lepší.... Ve volných chvílích, když zrovna nikoho nepřijímáme na check-in, tak se seznamuji s ostatní prací, která je spojena s chodem kempu a recepce (booking, úprava webových stránek...).
 
Víkend jsme strávili v centru a poznáváním památek a kultury Milána. Čas tu běží rychlostí blesku, ale užíváme a získáváme zkušenosti co to jen jde.
 
S pozdravem
 
Michaela Čapková
 
misa
 
Z jazykovky zdraví Katka a Patrik
 
Dobrý den paní ředitelko,
posíláme pozdrav z krásného Milána! V první řadě bychom chtěli zmínit, že nás překvapilo, jak jsou tu lidé milí a přátelští, ale zároveň se nám zdá, že hodně uspěchaní.
 
My s Patrikem pracujeme docela daleko od centra v části Milána - Assago. Od kempu do práce to máme přibližně hodinu a půl, takže každý den trávíme 3 hodiny v MHD. The English project je vlastně taková malá soukromá jazyková škola kde naše vedoucí a zároveň majitelka Stella se snaží učit zábavnou formou, aby to bavilo všechny věkové kategorie, které navštěvují její školu. Naše pracovní doba je od 12:00 do 16:00.
Měli jsme možnost si popovídat s Italem v našem věku o ČR a jeho zemi, o rozdílech které mezi Itálií s Českou republikou jsou. Například jsme se dozvěděli, že se tu maturuje až do konce července. V následujících dnech budeme mít na starost malé děti a učit je základní slovíčka a hrát s nimi hry. Dále jsme se naučili pracovat s programem, který je celý v italštině a zadávali tam přihlášky na kurz do školy, ve které pracujeme.
Jsme moc rádi, za příležitost, kterou jsme dostali, protože už teď máme spoustu zážitků, na které budeme vzpomínat do konce života.
 
Katka
 
katkapatrik
 
Druhý pracovní týden v Miláně
 
Zatímco v Čechách se studenti ráno v sedm převalili na druhý bok, někteří stážisté v Miláně už snídali a chystali se do práce.
 
Některé studenty trápí rýma, někoho pobolívání v krku, ale není se co divit. Odpoledne nás ještě hřeje sluníčko, ale rána jsou chladná i zde. Největší výzva dne čekala na mě…The Inermediate Meeting (schůzka se třemi italskými koordinátorkami ohledně shrnutí celého týdne). Uznejte, učitelka účetnictví proti třem anglicky mluvícím manažerkám… cítila jsem se jako u maturity, ale díky Ondrovi, který mi „nahazoval“  chybějící slovíčka, vše proběhlo hladce. Své pracovní působení změnil Tobiáš, který se přidal k týmu Evolva a pracuje s Ondřejem. Ostatní jsou již „mazáci“ a každý ví, kdo…kdy…kam…v kolik…do kdy…a přesouvají se plynule na svá pracoviště. Až večer v deset, kdy končí poslední směna na recepci, jsme už konečně všichni „doma. Vždy si najdeme čas i na večerní  „pokec“…na vafle  s nutellou…
 
Sylvia Řiháková
 
sss
 
Pozdrav od Klárky
 
Dobrý den paní ředitelko. Posílám jeden z posledních pozdravů z Milána, protože naše stáž se pomalu blíží ke svému konci.
 
Jsem moc ráda, že jsem měla příležitost se této stáže účastnit a získat nové zkušenosti a krásné zážitky, na které budu ještě dlouho vzpomínat. Všechny dny v Miláně jsem si moc užila, a to díky skvělému kolektivu a hlavně kvůli práci v příjemném prostředí - Woodhouse hotelu, kde jsme celý první týden pomáhali s přípravami eventu a druhý týden jsme dělali prezentaci o tom, jak koronavirus ovlivnil ekonomiku a hlavně hotely.
Dnes proběhl náš poslední pracovní den a teď už nás čeká balení věcí a poslední návštěvy města.
 
Jak už jsem řekla, moc jsem si to tady užila a nic bych neměnila. Děkuji za tuto možnost a jsem si jistá, že se mi tyto zkušenosti budou do budoucna hodit!
 
Tak se mějte krásně a za chvíli nás máte zpátky v Česku.
 
Klára
 
 klarkakin
 
Petr posílá pozdrav z hoteli Woodhouse
 
Dobrý den paní ředitelko, píšu, abych Vám dal vědět, že dnes jsme úspěšně já, Sofka a Klárka zakončili naši dvoutýdenní stáž v hotelu Woodhouse, kde jsme majitelce Rebecce pomáhali připravovat vše potřebné na velký knižní event, učili se od ní základy podnikání v angličtině, připravovali pro ni prezentaci na téma “Krize v hotelovém sektoru během coronavirové situace” a mnoho dalšího.
 
Včera jsme se vydali do města, abychom si ještě naposledy užili nočního Milána a dobře se najedli. Celkově tuhle stáž beru jako skvělou zkušenost a jsem za ni hrozně rád!
 
Petr
petr
 
Patrik a Káťa v roli učitelů
Dobrý den paní ředitelko, posíláme pozdrav z druhého pracovního týdne v Milánu. Tento týden jsme se více zapojovali do výuky (které stále není tolik kvůli probíhajícímu Covidu).
 
Učili jsme od nejmenších 5-ti letých dětí až po 19-ti letého kluka. Naše vedoucí Stella nám ovšem vždy pomáhala. Dnes jsme měli poslední pracovní den, z kterého posíláme i fotku se Stellou a zítra nás čeká už pouze papírování s Evolvem a následně volné odpoledne před odjezdem zpátky domů, kde chceme jít volit. Celá tato stáž nám velmi utekla a velmi dala. Ještě jednou děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit.
 
Patrik a Káťa
 role
 
Aby se nám Majda s Terkou vrátily
 
Dobrý den paní ředitelko, tak se znovu po týdnu hlásíme, tentokrát už z úplně poslední směny za celých 14 dní. Abychom to shrnuly, bylo to úžasných 14 dní, jak v práci tak mimo ni. Milano je nádherné město a opravdu nás okouzlilo, obzvlášť jeho centrum.
 
Co se týče práce, jsme moc vděčné za to, kde jsme celé 2 týdny pracovaly. Měly jsme opravdu úžasné kolegyně, které byly vždy moc milé, pozitivní a nápomocné, také moc pestrou práci a skvělou pracovní dobu.
 
Kdybychom mohly, zůstaly bychom i déle. Bude se nám po tom všem moc stýskat.
Ještě jednou děkujeme za tuto příležitost.
 
Majda a Terka
majda1
 
Šťastný návrat z Milána
 
V pátek dopoledne si stážisté převzali Europassy Mobility - osvědčení o úspěšném absolvování 2-týdenní stáže v milánských firmách, hotelích a jazykové škole.
 
Milano je nádherné město plné historie, krásných památek, muzeí, kaváren a obchůdků. Z příspěvků, pozdravů a dopisů od studentů je zřejmé, že si všichni pobyt maximálně užili, spokojeni byli jak v práci, tak i s volnočasovými aktivitami.
 
Cílem bylo nejen zdokonalit se v angličtině, ale také vycestovat bez rodičů, postarat se o sebe, poprat se s překážkami, zvládnout cestování metrem, poznat jinou kulturu, získat zkušenosti ... a hlavně zjistit, že to dokážu. A všichni to zvládli skvěle!
 
Sylvia Řiháková
stastny
 
Tříměsíční milánská stáž Ondry
 
V Itálii ještě zůstává do 19. prosince Ondra, paradoxně nejmladší z celé skupiny stážistů, protože se "upsal" na dlouhodobou mobilitu. A jaké jsou jeho postřehy po odjezdu ostatních stážistů?
 
"Začíná další etapa mých stáží, kdy všichni odjeli a já zde budu sám nejméně do poloviny října, kdy by sem měla přijet další skupina stážistů ze školy z Boskovic."
Doufejme, že přijedou, protože včera Itálie zařadila Česko mezi rizikové země a Češi, kteří budou cestovat do Itálie, musí předložit negativní test na nemoc covid-19.
Měli jsme fakt štěstí na termín.
 
Ondra dále píše:
" Samozřejmě bych byl rád, kdyby zde se mnou někdo ze školy zůstal, ale i tak si jsem stoprocentně jistý v tom, že zde ty 3 měsíce chci zůstat, pokud mi to aktuální situace koronaviru dovolí".
 
My jsme také přesvědčeni o tom, že to Ondra zvládne  a doufáme , že se Itálii  podaří udržet pandemii pod kontrolou.
 
"Většinu pracovní doby trávím za počítačem , ale dostávám i "zajímavé" úkoly, jako například dojít pro kávová zrna nebo dobít kartu na MHD, což možná nezní nijak zajímavě, ale reakce ostatních lidí, když zjistí, že se se mnou italsky nedomluví, se nedají popsat".
 
Ondra
zak
 
Autor článku: Ing. Ivana Zemanová