Zhodnocení stáží po druhém týdnu

Zhodnocení stáží po druhém týdnu

11.12.2017 | Ing. Ivana Zemanová

Přeji všem krásný začátek pracovního týdne. Tuto sobotu jsme se spolu s 15 studenty vrátili z Londýna, kde jsem byla jako druhá doprovodná osoba. Minulé pondělí jsem tam vystřídala mou skvělou kolegyni Janu Tmejovou, která mi poskytla spoustu dobrých rad před cestou do Anglie. Jak se neztratit ve spletitých uličkách pomocí aplikace City Mapper, která mi každý den s chutí požírala baterku v mobilu, ale také mi několikrát zachránila život. ...

Hned první dva dny mého pobytu jsem měla za úkol navštívit šest londýnských firem, ve kterých pracovaly naše studentky. Mé obavy, jak to zvládnu, když jsem byla v Londýně naposledy před skoro 20 lety se brzy rozplynuly při první navštěvě ve firmě Daniels, kde jsem se ohřála teplým english tea. I další návštěvy byly velmi příjemné a všude mne vřele přivítali a hlavně chválili naše stážisty. A protože se firmy nacházely v různých lokalitách, měla jsem možnost nahlédnout nejen do luxusních čtvrtí jako je Wimbledon či Holborn, ale také do multikulturní čtvrti, jako je Harlesden a Harrow. Nejvíce se mi líbilo právě ve Wimbledonu a pak v Hammersmith, kde se nachází spousta obchodů, jako je oblíbený Primark a Poundland shop, ty se staly hitem našich studentů „hlavně studentek“, které si v nich výhodně nakoupily vánoční dárky. Ubytovaná jsem byla u úžasné paní Jashu Shah, původem z Indie, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat. Její vřelé přijetí mě opravdu velmi překvapilo. Téměř každý den jsem mohla ochutnat speciality indické kuchyně. Ale i při svých cestách po londýnských čtvrtích jsem měla možnost vyzkoušet rozmanitá jídla mezinárodní i místní kuchyně.
Jsem velice ráda, že jsem mohla naše studenty doprovázet. Myslím, že nám to všem přineslo spoustu nových zážitků a zkušeností, ať už dobrých, tak těch špatných. Po celkovém zhodnocení stáží na posledním setkání studentů v ADC College jim byly rozdány certifikáty, které se jistě stanou ozdobou jejich budoucích motivačních dopisů a CV.
Děkuji za příležitost podílet se na tomto projektu a budu ráda za další pracovní cesty za poznáním.
Mgr. Libuše Andrlová