Výlet druháků s heslem: „Vzhůru do oblak“

Výlet druháků s heslem: „Vzhůru do oblak“

10.6.2019 | Ing. Ivana Zemanová

Vloni na výletě jsme si v Divoké Orlici sáhli na „dno řeky“… a letos … jsme si pro změnu sáhli „do oblak“. ...

Náš třídenní výlet v Peci pod Sněžkou jsme zahájili na rozhledně na Hnědém vrchu a v tichu si vychutnávali krásu Krkonoš s místy ještě zasněženou přírodou. Další cílovou zastávkou byla Stezka v korunách stromů v Jánských Lázních. Vyhlídková věž nám z výšky 45 m zprostředkovala jedinečný zážitek – pohled na Krkonoše z ptačí perspektivy. Po borůvkových knedlíkách a hamburgerech v Hoffmanově boudě jsme sešli k Černohorskému expresu a nechali se vyvézt kabinovou lanovkou do výšky 1260 m, odkud jsme se lesem přes Kolínskou boudu vrátili zpět do našeho penzionu.

…oheň v krbu, špízy, kytara, zpěv, smích, dobrá nálada … to vše jsme si užili po večerech (i nocích). Někteří se dokonce i „vykoupali“ v řece Úpě, která neměla víc než 15 stupňů :-).

… a pak to přišlo… čas 1:10… šest osob ve tmě… baterky… energetické tyčinky… termoska s kávou… odvaha i strach…

Naše šestičlenná expediční skupina dosáhla před čtvrtou hodinou ranní vrchol Sněžky a odměnou byl nádherný východ slunce…

Užili jsme si další krásný výlet, žákům děkuji za bezproblémové chování a určitě k pohodovému výletu přispělo i pohodové trio pohodových učitelů :-).

 

Ing. Sylvia Řiháková