Zhodnocení stáží po prvním týdnu

Zhodnocení stáží po prvním týdnu

5.12.2017 | Ing. Ivana Zemanová

Zdravím všechny, teď už z České republiky. V sobotu jsem se po týdnu vrátila z Londýna, kam jsem jela jako doprovodná osoba s našimi 15 studenty. Pomyslnou londýnskou štafetu jsem předala své milé kolegyni Líbě Andrlové, která odcestovala v pondělí a doprovodí naše stážisty v sobotu na cestě z britské metropole domů. ...

Během svého pobytu jsem navštívila šest firem nebo organizací, pro něž naši studenti pracují. Setkala jsem se vždy s milým přijetím a otevřeným jednáním. Nadřízených a kolegů stážistů jsem se ptala, jak naši studenti zvládají své pracovní úkoly, zda jsou aktivní a jak jim jde komunikace v angličtině. Studenti mi pak měli vysvětlit, co je náplní jejich práce, a podrobněji popovídat o svém pracovišti. Většinou vykonávají administrativní činnost, pracují na počítači, vyřizují korespondenci. Dostávají ale i kreativnější úkoly, jako například vytváření prezentace, průzkum trhu, přípravu a grafickou úpravu reklamních materiálů apod. Z rozhovorů s majiteli společností, pro které naši studenti pracují, mohu říct, že všechna hodnocení jejich práce byla kladná. Většinou si cení hlavně jejich nadšení a ochoty pomoci, dochvilnosti a spolehlivosti.

Studenti mohou komunikaci v angličtině procvičovat i po pracovní době, a to v rodinách, které je ubytovávají. Většina studentů je s výběrem rodin spokojená a jsou rádi, že si s nimi povídají.  Studentům mají rodiny poskytnout snídani a večeři, takže se dozví i mnohé o stravovacích návycích v Británii. Je pravda, že některé rodiny mají své kořeny v zemích jako je Ghana nebo Indie, takže pak je skladba jídelníčku méně typická, ale o to zajímavější. Během prvního týdne došlo k výměně rodiny pro 3 děvčata, a to z důvodu neshod s paní domácí. Agentura ADC, která pro nás celý pobyt v Londýně v rámci programu Erasmus + zařizuje, rychle reagovala a podařilo se jí pro děvčata zajistit novou rodinu.

Doufám, že všichni studenti jsou nyní spokojeni jak v práci, tak v rodinách. Ráda bych všem popřála úspěšný druhý týden a šťastný návrat do jejich domovů. Budeme se ve škole těšit na jejich vyprávění.

 

Mgr. Jana Tmejová