Vybíráme stážisty do Budapešti

Vybíráme stážisty do Budapešti

27.11.2023 | Ing. Ivana Zemanová

Uvažujete, že byste v tomto školním roce rádi vycestovali na stáž do Budapešti? Nevíte, co by Vás čekalo? Chcete znát kritéria výběru stážistů? Tak pozorně čtěte: ...

Budapešť : dvě úžasná města v jednom

Mohlo by se zdát, že Buda a Pešť se spojily jenom proto, aby nabídly návštěvníkům víc zážitků. Lázeňský veget na každém rohu, lahůdky, které berou dech, památky z dob Rakouska-Uherska i připomínky moderních dějin. To všechno najdou naši stážisté v pestré směsi, kterou servíruje maďarská metropole.
 
A jak je to možné?
 
Protože jsme podepsali smlouvu s dalším zahraničním partnerem, tentokrát z Maďarska. First Central European Benefit Association (1CEBA) jako člen European Training and Education Network (ETEN) přijme 2 naše studenty na dlouhodobou a 10 studentů na krátkodobou mobilitu.
 
Jelikož předpokládáme, že o zahraniční stáže bude velký zájem, rozhodne o definitivním složení účastníků počet bodů získaných za následující kritéria:
 
1. Motivační dopis uchazeče. Autor musí popsat důvody, proč by se chtěl stáže zúčastnit a přesvědčit adresáta, aby vybral právě jej. Dopis musí obsahuje všechny formální náležitosti a musí být odeslán e-mailem ředitelce školy nejpozději do 8. 12. 2023 do 12.00 hodin.
2. Jazykové znalosti - hodnotit budou učitelé cizích jazyků
3. Odborné znalosti - hodnotit budou učitelé odborných předmětů
4. V úvahu bude brán i celkový přístup ke studiu a motivace k dalšímu seberozvoji uchazeče.
 
V každé oblasti lze získat 5 bodů, tedy max. 20 bodů. K postoupení uchazeče je potřeba získat minimálně 10 bodů. O pořadí rozhodne celkový počet bodů.
 
Kritéria výběru uchazečů jsou shodná pro krátkodobou i dlouhodobou mobilitu. Jediným rozdílem je, že zájemce o dlouhodobou mobilitu musí prokázat min. jazyk. úroveň B1.
 
Půjdete do toho?