Vybíráme stážisty do Barcelony

Vybíráme stážisty do Barcelony

28.4.2021 | Ing. Ivana Zemanová

Uvažujete, že byste v září rádi vycestovali na stáž do Barcelony? Nevíte, co by Vás čekalo? Chcete znát kritéria výběru stážistů? Tak pozorně čtěte: ...

Zahraničním partnerem bude společnost Bamos, mezinárodní kancelář, která se nachází v Poblenou, moderní čtvrti Barcelony, pouhých 5 minut od pláže. Jejím cílem je v samém srdci Katalánska poskytovat kvalitní stáže pro studenty v rámci různých výměnných programů a projektů. Tým společnosti se skládá z kvalifikovaných pracovníků, kteří se vždy snaží najít nejlepší příležitost, jak zorganizovat nezapomenutelnou pracovní, studijní a životní zkušenost pro zahraniční studenty, žáky a učitele, kteří do Barcelony přijíždí. Mezinárodní tým společnosti se skládá z lidí mluvících různými jazyky - italsky, španělsky, katalánsky, anglicky, německy a maďarsky.
 
Dlouhodobá mobilita bude trvat 3 měsíce, 2 účastníci budou pracovat pro společnost Bamos, vyzkouší si organizaci a zajišťování náležitostí pro žáky a učitele přijíždějící do Barcelony z různých zemí.
Krátkodobá mobilita bude trvat 14 dní, 10 účastníků bude pracovat ve třech podnicích:
- Dinmal2015 (Hostel Mambo Tango): Mambo Tango se nachází mezi horou Montjuic a Ramblas, pár minut chůze od oblasti Ciutat Vella, náměstí Plaza España, MACBA (Muzeum současného umění v Barceloně) a mnoha dalších turistických míst v Barceloně. V tomto nekuřáckém hostelu je k dispozici snack bar / lahůdky, nepřetržitě otevřená recepce a vícejazyčný personál. Společnost přijme 4 účastníky mobility, kteří budou do společnosti chodit na dvě směny - ranní a odpolední. Naše kontaktní osoba je Natalia Zaborska - hlavní recepční.
- Happy Deal S.L. (Yellow Nest Hostel): Hostel je jedním z nejrychleji se rozvíjejících hostelů v Barceloně, přijme 3 účastníky stáže. Kontaktní osoba je Ana Benavent, ředitelka hostelu.
- Loft Hostel: Loft Hostel Barcelona je hostel, který se zaměřuje na kombinaci historie a designu. Celá budova byla předělána s moderním, minimalistickým designem a s podzemním nádechem. Společnost přijme 3 účastníky stáže, kontaktní osobou je Fran Fernandez, spoluzakladatel.
 
Jelikož předpokládáme, že o zahraniční stáže bude velký zájem, rozhodne o definitivním složení účastníků počet bodů získaných za následující kritéria:
 
1. Motivační dopis uchazečů. Autor musí popsat důvody, proč by se chtěl stáže zúčastnit a přesvědčit adresáty, aby vybrali právě jej. Dopis musí obsahuje všechny formální náležitosti a musí být odeslán e-mailem ředitelce školy nejpozději do 16. 5. 2021.
Osnova motivačního dopisu:
- představení se (jméno, příjmení)
- proč mám zájem o účast na stáži a zda preferuji krátkodobou či dlouhodobou mobilitu
- proč bych měl být vybrán na stáž právě já
- co od stáže očekávám, jaký pro mě bude mít stáž přínos (profesně i osobně)
- jakým způsobem očekávám, že získané dovednosti a znalosti využiji v rámci dalšího studia na škole a také v rámci dalšího profesního rozvoje
- jak plánuji informace o stáži předat ostatním žákům, učitelům školy a široké veřejnosti
- zda jsem ochoten před stáží zpracovat mini projekty o kulturních tradicích, historii, geografii a současném dění ve Španělsku
- zda jsem ochoten prezentovat stáž po jejím ukončení, a jakým způsobem
2. Jazykové znalosti - hodnotit budou učitelé cizích jazyků
3. Odborné znalosti - hodnotit budou učitelé odborných předmětů
4. V úvahu budou brány i dosavadní studijní výsledky uchazeče.
 
V každé oblasti lze získat 5 bodů, tedy max. 20 bodů. K postoupení uchazeče je potřeba získat minimálně 10 bodů. O pořadí rozhodne celkový počet bodů.
 
Kritéria výběru uchazečů jsou shodná pro krátkodobou i dlouhodobou mobilitu. Jediným rozdílem je, že zájemce o dlouhodobou mobilitu musí prokázat min. jazyk. úroveň B1.
 
Půjdete do toho?