Studenti mluvili o pracovních pozicích, na kterých během dvoutýdenního pobytu působili, o rozdílech v pracovním prostředí, o využití cizích jazyků i o tom, co jim stáž přinesla do budoucí profesní dráhy. Nechyběly ani postřehy z volnočasových aktivit – od procházek historickým centrem přes návštěvy muzeí a památek až po zážitky z vídeňského metra nebo ochutnávky místních specialit.
Pro mladší spolužáky bylo vyprávění inspirací i motivací – mnozí se poprvé dozvěděli, že i oni budou mít v budoucnu možnost takové stáže absolvovat. Otázky směřovaly na ubytování, stravu, jazykovou bariéru i kulturní rozdíly.
Na závěr každé prezentace si studenti připravili zábavný soutěžní kvíz v aplikaci Kahoot!, ve kterém si mladší spolužáci mohli ověřit, co si z vyprávění zapamatovali – a zároveň si trochu zasoutěžit. Vítězové si odnesli drobné odměny a dobrý pocit ze své bystrosti.
Děkujeme studentům za jejich prezentace a sdílení cenných zkušeností. Věříme, že jejich příklad povzbudí další zájemce o zahraniční stáže a přispěje k rozvoji jazykových i profesních kompetencí našich žáků.