Středeční odpoledne u Českého lesa

Středeční odpoledne u Českého lesa

26.1.2016 | Mgr. Marie Janoušková

Český les je bestiální kabaret Davida Drábka (Dr. Back). V rámci abonentního cyklu jsem tuto inscenaci zhlédli ve středu 20.ledna 2016 v Klicperově divadle.

„Ó, český lese, kam člověk hne se, všude se na něho lepkavě snese našeho národa přírodní pohoda!“

Co to žašramotilo v houští? Čí cinkot kopýtek a šmrdlání oháněk značkuje na mýtině mlází a pod stromisky mech? To zvířata z tuzemského hvozdu míří na sněm. Exaltovaná sojka nese alarmující zvěst: z Východu se sem valí krvelačný ruský medvěd i s rozežranou chotí!
Česká zvířátka se okamžitě rozhodnou postavit valibukovi se zbraní v ruce! Ale... no však to znáte.
Do krevních oběhů místních savců, ptáků i hmyzu počne odkapávati strach a vyčůránky... A už je tu rozpad nadšení, už je tu rozkol uvnitř fauny. Opět to skončí u dělení – vzbouřenci, kolaboranti a šedá zóna...
Sledovali jsme výkony hrdinného Myšáka, Kance jak od Homolkových, světáckého Lišáka, Zajíce komunistu, gender - Kudlanku, osamělou Sovu, hypochondriálního Jelena, neparfémovanou Tchořici, muslimského Klokana, vágusovitého Vlka, Myš s ADHD, muzikální Žížalu a další.
Kdyby nic víc, odnesli jsme si z Drábkova kabaretu jedno revoluční zjištění: zvířata ve zdejších lesích se podobají českým lidem jako kukaččí vejce kukaččímu vejci.

Mgr. Marie Janoušková