Spolupráce s Rettigovkou

Spolupráce s Rettigovkou

16.4.2015 | Ing. Ivana Zemanová

Komuniké, o. p. s. - provozovatel restaurace Rettigovka patří k životu SSOŠ Trading Centre, s. r. o. již celé dva roky.

Spolupráce se rozběhla po návštěvě provozovny, kdy se studenti mohli seznámit s prioritami, cíli a aktivitami Rettigovky. Ocenili jsme vstřícný přístup zřizovatelů o. p. s. Komuniké k lidem se zdravotním či sociálním hendikepem, díky němuž mají tito lidé zajištěný příjem a také možnost seberealizace, což je pro spokojenost a nezávislost člověka velmi důležité.

Někteří z nás začali pak do Rettigovky pravidelně docházet na oběd – jídelníček škola dostávala k dispozici s předstihem. Jeho rozmanitost byla a stále je potěšující, navíc fakt, že se jedná o kvalitní suroviny, které byly vyprodukovány regionálními farmáři, blaží naší mysl a v konečném důsledku prospěje našemu tělu.

Rettigovka již před dvěma lety nabízela časně ráno možnost zakoupit si zdravou svačinu – čerstvou bagetu se šunkou, sýrem a zeleninou, nebo zeleninovou pizzu či perník. Jenže ráno nám zpravidla čas na nákup chybí a lenost člověka zpravidla přiměje NĚCO vymyslet .

Kde se vzaly, tu se vzaly SVAČINY DO ŠKOL S ÚSMĚVEM. Každý školní den nám zpříjemní návštěva z Rettigovky. Vždycky s sebou nese velký box a v něm už na studenty čekají obložený kváskový chléb nebo bageta, jablková nebo mrkvová kostka ze špaldové mouky, event.celozrnný závin či pizza. Vvypadá to, že jsme tento typ spolupráce navázali jako první litomyšlská škola.

Ceníme si přístupu Komuniké, o. p. s. k lidem s hendikepem, díky nimž se v bezpečném prostředí učí hospodařit s časem i penězi, vařit, plánovat si práci. Zřetelně se prokazuje, že Rettigovka vytrvává v úsilí podporovat hendikepované, což si předsevzala v době svého vzniku. Bonusem navíc je podpora místních farmářů, zelinářů, ovocnářů a pekařů. O dětech a rodičích, kteří mají o zdravou a výživnou svačinu postaráno ani nemluvě.