Sny je třeba realizovat

Sny je třeba realizovat

14.12.2018 | Ing. Ivana Zemanová

V letošním školním roce se tři studentky naší školy zapojily do programu „Soutěž a podnikej“. určeného pro ty studenty středních škol v ČR, kteří mají zájem o inovativní řešení problémů a tvorbu svého vlastního podnikání již na střední škole. ...

Jaroslava Malinová  společně s Petrou Šuglovou soutěží s projektem CatCafé, Eliška Rejmanová si zvolila  cateringový projekt. Na projektech pracují od září, za sebou již mají postup do regionálního kola a účast na dvoudenním semináři v Praze na Metropolitní univerzitě. Zde si vyslechly spoustu přínosných přednášek od manažerů a konzultantů, kteří mají s budováním firem a propagací nápadů bohaté zkušenosti, dozvěděly se o rizicích na sociálních sítích, autorském právu, o tom, jak funguje mezinárodní obchod a jak zaujmout média. V neposlední řadě také absolvovaly lekci manažerských dovedností a výuku tvoření grafů.

A co je ještě čeká? Ve čtvrtek 20. prosince regionální kolo soutěže v Pardubicích a po něm případně 25. ledna 2019 republikové finále v Praze. Pro vítěze je připravena hlavní cena – obchodní cesta do Chicaga v hodnotě 120 000,- Kč.

Děvčatům přejeme hodně úspěchů a doufáme, že zde jejich cesta neskončí. Účastí na soutěži získaly mnoho zkušeností, což se jim může následně hodit v jejich budoucích podnikatelských plánech či snech.  Henry Ford kdysi řekl: „Chudý není ten, kdo nemá ani cent, chudý je ten, kdo nemá žádný sen.“ Sny je třeba realizovat.

soutěž