Školní výlet 1. A

Školní výlet 1. A

15.6.2016 | Ing. Ivana Zemanová

Ve čtvrtek 9.6. vyrazila třída 1. A na jižní Moravu. Naší první společnou zastávkou bylo Brno, kde si studenti poměřili své taktické a akční dovednosti při hraní laser game. Ačkoli tato hra netrvá příliš dlouho, je fyzicky poměrně náročná a vyžaduje odhodlanost a rychlost. ...

Po krátké obědové pauze v centru města jsme se autobusem vydali do kempu v Pasohlávkách, kde jsme měli domluvené ubytování na následující dvě noci. Jelikož se kemp nachází v blízkosti Novomlýnské přehrady, podvečerní procházka kolem vody a průzkum možností kempu byly jasnou volbou. Poté ale začínalo pršet, a proto jsme se raději schovali do místní restaurace na pizzu.
Naším plánem na druhý den byla celodenní túra na Pálavě. Vyráželi jsme z kempu ráno, abychom stihli náš 20 km dlouhý výlet i s drobnými pauzami na občerstvení. Během výšlapu jsme procházeli ptačí rezervací v blízkosti přehrady, kterou jsme z velké části obešli. Cílem našeho putování byly Dívčí hrady, zřícenina tyčící se nad obcí Dolní Věstonice, která nám poskytla nádherné výhledy na široké okolí. Cestu zpět do kempu jsme si zkrátili autobusem, abychom si mohli užít i společného volného programu v podvečer v kempu.
Třetí den, v sobotu, nás čekala cesta  domů, a protože jsme cestovali několik hodin, vyráželi jsme již brzy z rána. Domů jsme dorazili po 12. hodině, unavení, ale spokojeni s novými zážitky a poznatky. Poděkování patří paní třídní učitelce Čejkové, která pro žáky celý výlet zorganizovala, panu učiteli Klejchovi za spolupráci a žákům, kteří přispěli k pohodovému a bezproblémovému průběhu výletu.

Mgr. Marie Chválová