Školní kolo v piškvorkách

Školní kolo v piškvorkách

19.10.2023 | Ing. Ivana Zemanová

Koblížkům a ojojojům se podařilo postoupit do okresního kola.

V pondělí se na naší škole uskutečnilo školní kolo v piškvorkách, kterého se zúčastnily čtyři týmy z různých ročníků. Cílem bylo postoupit do okresního kola, které se bude konat ve Svitavách. ...

Každý tým odehrál tři zápasy proti ostatním týmům a získal body podle počtu výher. První kolo bylo plné napětí a nervozity. Tým Kuroi Osaru, složený ze studentů 1.B, si poradil s Tichošlápky, ze stejné třídy. V druhém zápase se utkali Koblížci, tým třeťáků, s ojojoji, týmem druháků. Koblížci zvítězili a ukázali, že chtějí vyhrát školní turnaj. Druhé kolo přineslo další úspěch pro Koblížky, kteří porazili Kuroi Osaru a stali se tak favority turnaje. Ojojojové si spravili náladu výhrou nad Tichošlápky a udrželi si naději na postup.

Ve třetím kole se rozhodovalo o druhém postupujícím týmu v přímém souboji mezi Kuroi Osaru a ojojoji. Oba týmy měly stejný počet výher. Zápas byl velmi vyrovnaný a napínavý, ale nakonec se radovali ojojojové, kteří vyhráli a zajistili si postup do okresního kola společně s neporaženými Koblížky pod vedením zkušeného kapitána Martina Nováka.

Gratulujeme oběma postupujícím týmům a přejeme jim hodně štěstí v okresním kole!

Petr Coufal