Rozhoduješ se, kam na střední?

Rozhoduješ se, kam na střední?

2.2.2021 | Ing. Ivana Zemanová

Ahoj,
pokud nevíš, co dělat po základní škole, tak se nemusíš obávat, protože znám řešení tvého problému. Když jsem byl v tvém věku, tak jsem pociťoval stejný strach, který se v tobě míchá s nejistotou, proto si myslím, že ti mohu správně poradit tak, abys toho za pár let nemusel litovat. ...

Za chvíli ti sdělím řešení, který tě očistí od trápení, řešení, které tě obejme, když to nejvíce potřebuješ, řešení, které tě připraví na tu nejtěžší zkoušku v životě a tou je samotný život. A to řešení má své jméno -TRADING CENTRE.
 
Nejspíš si možná říkáš, proč bych měl jít právě na tuto školu? Proč bych měl vůbec pokračovat se studiem, když mi může v klidu stačit základní vzdělání? Na tyhle otázky a další ti již brzy odpovím, ale nejprve se tě na něco zeptám …
 
Baví tě cizí jazyky? Zajímalo by tě podnikání? Pokud jsi odpověděl na moje otázky ano, tak si myslím, že tahle škola tě bude bavit. Nejspíš si nyní říkáš, kam se můžeš po skončení studia dostat a co z tebe tedy může být? Tak zde je má odpověď :
 
Uplatnění je docela široké. Můžeš samozřejmě pokračovat na vysoké škole, ale pokud se rozhodneš, že chceš po střední pracovat, tak věřím, že tě jakákoliv banka, pojišťovna nebo nějaká firma, kde jsou práce týkající se účetnictví nebo managmentu s radostí přijme, protože dostaneš základ z těchto předmětů a záleží jen na tobě, jak na sobě zapracuješ. Pokud tě spíše lákají cizí jazyky, tak zde dostaneš základy rovnou tří: angličtina, němčina nebo ruština a španělština. Všechny jazyky se berou od začátku, takže je doopravdy jen na tobě, jestli chceš pokračovat s jazykem, který jsi bral na základní škole anebo se začít učit nový jazyk. Všichni jazykáři jsou opravdovými profesionály, takže se jazyky naučíš od přímých mistrů.
 
Doufám, že už víš, co dál po základní škole a že jsem ti pomohl v rozhodování.
 
Robin, student 2. ročníku