Rozhodli jsme se pomoci

Rozhodli jsme se pomoci

24.9.2018 | Ing. Ivana Zemanová

Někdy stačí okamžik, sekunda a vše, co jsme doposud chápali jako samozřejmost je najednou nejisté. Vaše sny, plány i cíle jsou pryč a jediné o co v tomto okamžiku jde, je přežít.

Začtěte se prosím do příběhu chlapce, který v takovém okamžiku přišel o to, co pro mnohé z nás je tak samozřejmé, své zdraví. ...

Příběh Pavla začíná v noci 24. srpna 2017, kdy se budí nesnesitelnou bolestí hlavy. Než ztratí vědomí, ještě stačí svým nejbližším říct, jak je má rád. Diagnóza je nemilosrdná. Těžké, život ohrožující krvácení do mozku. Stav si vyžaduje okamžitou několikahodinovou operaci, ze které jej ke zvýšení šancí na přežití nebudí a raději nechávají spát. Ve spánku a se všemi komplikacemi bojuje o život celý měsíc.

Probuzen je ale do jiného světa. Neschopen pohybu, komunikace a zcela odkázán na pomoc okolí. Bez sebemenší mentální poruchy, uzamčen v tělesné schránce, která jej neposlouchá, kterou nekontroluje. Zcela odkázán na pomoc svého otce.

Vinou rozvodu rodičů hrozí Pavlovi i jeho tátovi, že nakonec přijdou i o poslední útočiště, kam se ještě mohou uchýlit – o byt, v němž žijí. A proto si dovoluji oslovit všechny, kterým není jeho příběh lhostejný. Dobrovolným příspěvkem za srdíčko, které si můžete zakoupit v sekretariátu školy, můžete Pavlovi pomoci zachránit jeho domov.