Rozhodujete se, kam na střední školu?

Rozhodujete se, kam na střední školu?

28.2.2018 | Ing. Ivana Zemanová

Těmito slovy začíná dopis od naší absolventky Veroniky Šplíchalové.
Doporučuji Trading Centre v Litomyšli. A proč?
Nejenom proto, že je škola umístěna v jednom z nejkrásnějších měst České Republiky. Hlavní důvod je, že Vás připraví na reálný život. Na život, kde začínají ty opravdové starosti a přebíráme zodpovědnost sami za sebe. To je podle mého to nejdůležitější. ...

Díky předmětům jako je psychologie, management, marketing, praxe ve firmách, cizím jazykům a přístupu jednotlivých učitelů, se naučíte správnému vystupování, sebeprezentaci, organizovanosti, získáte schopnost rychlého rozhodování, určování priorit a mnoho dalších v životě potřebných dovedností. A tomu já osobně říkám dobrý start, abyste mohli začít pracovat. Vše ostatní se už naučíte snadno. Hodně studentů si ale i tak dodělá vysokoškolské vzdělání, protože na Tradingu se také naučíte chtít od života víc a budete mít potřebu růst.
Já jsem do své první práce nastoupila asi týden po maturitě. Vysokou školu jsem si dodělala o pár let později při práci. Nyní pracuji ve společnosti IVECO Bus v ředitelství nákupu, kde jsem zodpovědná za určité portfolio dílů na autobusy. Mám na starosti zajištění především nových dílů, které zahrnují i formy a přípravky. Do mých kompetencí mimo jiné patří také změny, jednání s dodavateli, vyjednávání o cenách, úspory, uzavírání smluv, zpracování rozpočtů a reportů pro ředitele a zahraniční management.


S pozdravem bývalá studentka Mgr. Veronika Šplíchalová