Rekvalifikační kurz účetnictví

Rekvalifikační kurz účetnictví

7.3.2013 | Ing. Ivana Zemanová

Rekvalifikační kurz účetnictví

V období od 10/2012 do 2/2013 proběhl na naší škole rekvalifikační kurz účetnictví, akreditovaný MŠMT ČR, pod vedením Ing. Věry Vostřelové a RNDr. Jany Kaurové.
Scházely jsme se 2x až 3x týdně v odpoledních hodinách, pronikly do tajů daňové evidence a účetnictví a měly možnost si vše vyzkoušet i na počítačích. Po úspěšném složení závěrečné zkoušky jsme obdržely „Osvědčení o absolvování kurzu“. Některé z nás, právě díky nově nabytým vědomostem, již práci získaly, nebo se alespoň podmínky pro její získání výrazně zlepšily. Zájemkyně o kurz z řad nezaměstnaných, evidovaných na ÚP, využily možnosti, že právě příslušný úřad práce za ně částku za kurz, po úspěšném absolvování a předložení osvědčení, uhradil. Za jiné např. hradil platbu za kurz jejich zaměstnavatel, který tímto způsobem pečuje o své zaměstnance a má zájem na jejich dalším vzdělávání…
…a protože se z nás za dobu konání kurzu stala „dobrá parta“, ukončily jsme naše společné snažení příjemně stráveným večerem v restauraci nad dobrým jídlem a pitím. Pevně věříme, že náš kurz nebyl poslední a dalším přejeme hodně sil a elánu do jejich práce.
Za kurz R. Javůrková