Psali o nás v Lilii - zpravodaji města Litomyšl

Psali o nás v Lilii - zpravodaji města Litomyšl

7.1.2014 | Ing. Ivana Zemanová

TITUL „STŘEDNÍ ROKU 2013 / 2014“ PRO TRADING CENTRE


SSOŠ Trading Centre si během své existence vybudovala významné postavení mezi středními školami nejen v Litomyšli, ale v celém Pardubickém kraji. Svědčí o tom stupeň vítězů v soutěži „Střední škola roku“. Na první příčku nás vyneslo hodnocení současných studentů i absolventů, což nás těší.


Na spokojenosti studentů se jistě kladně odráží začlenění školy do mezinárodních projektů, v nichž aktivně aplikují znalosti cizích jazyků, poznatky z oblasti práva a využijí notebooky, které dostávají jako učební pomůcku v prvním ročníku.


Atraktivní novinkou v rámci projektu LEONARDO je možnost absolvovat odbornou praxi v Anglii v londýnských firmách. Studenty čekají činnosti v oblasti administrativy, informačních a komunikačních technologií, prodeje a marketingu. Po úspěšném skončení této odborné praxe získají Europass Mobility. Zahraniční stáž jim bude uznána v rámci povinné odborné praxe a může být v budoucnu velkou výhodou při hledání pozice na pracovním trhu.


Se zaujetím se naši druháci vrhli do spolupráce s francouzskými studenty. Jedná se o e Twinning - mezinárodní projekt Czech-French Couple. Jak název napovídá, jde o dvojici – ona & on. V prostředí internetu vzniká profil Češky, která se seznámí (a teď už i randí) s Francouzem. Čilá komunikace o budoucnosti páru probíhá v angličtině. A protože se plánuje i sňatek a narození dětí, bude třeba řešit i právní stránku. Ano, poznatky z hodin práva přijdou vhod!


A do třetice…

Od září 2013 se naše škola zúčastňuje projektu iTEC Škola budoucnosti, který je realizován při výuce práva. Konkrétním tématem jsou lidská práva a extremistické ideologie. Výstupem budou výukové webové stránky a prezentace před spolužáky.


Naše další plány?

COMENIUS je aktivita, do které se naše škola zapojí v příštím roce. Koordinátorem tohoto projektu je turecká škola poblíž Ankary. Jaké bude zaměření projektu? Skloubit tradiční umění a moderní technologie. Studenti představí typické druhy umění rodné země, a to nejprve v prostředí internetu, posléze i při osobních setkáních.


Jak je patrné, Trading Centre je moderní školou, která reaguje na nové trendy ve vzdělávání.


Přijďte a přesvědčte se osobně při návštěvě školy!