PRVNÍ SPOLEČNÝ VÝLET ZVANÝ "ADAPŤÁK"

PRVNÍ SPOLEČNÝ VÝLET ZVANÝ "ADAPŤÁK"

12.9.2013 | Mgr. Marie Janoušková

Kde se nejlépe tmelí kolektiv prvních ročníků? Nám se osvědčila Borová, proto jsme tam na dva dny vyrazili, abychom se navzájem lépe poznali. Podívejte se, co všechno nás čekalo:-)

Start byl v ve 13:15 v na autobusovém nádraží. Skupině velel prof. Martin Klejch, v pozici vedoucího zájezdu jej posléze vystřídala třídní učitelka Marie Janoušková. Proběhlo ubytování a pak už hurá do bazénu (v neděli to ještě šlo), na trampolínu nebo třeba do lesa na dřevo, aby bylo čím topit pod kotlíkem, v němž bublal maďarský guláš. Služby bedlivě dohlížely, aby nehaslo u vaření a nic se nepřipálilo.

Pondělní ráno začalo společnou snídaní - čerstvé pečivo z borovské pekárny a tuňáková nebo vajíčková pomazánka. Meteorologická předpověď bohužel nevyšla, proto nám nevyšel ani výlet na Lucký vrch. Pro nepřízeň počasí jsme výšlap po 2,5km vzdali. Těšilo nás, že alespoň houbám se v tomhle počasí daří - největší houbařský úlovek zaznamenala Adéla Kadlecová.

Obědvali jsme ve Švandově hospůdce u lesa, kde na plné čáře zvítězila pizza.

Odpoledne žáky přijela navštívit slečna Eliška Honzíková, studentka Pedagogické fakulty UHK, která si pro žáky připravila řadu her, které měly pomoci stmelit kolektiv. Pak už se připravil "kuřátkomat" a grilovala se kuřata. Návštěvou nás poctily i bývalé studentky Míša Brahová, Monika Černá a Maryna Pelypenko, která má mezi současnými prvačkami svou věrnou kopii. Opět jsme vše pečlivě a s chutí zdokumentovali.

Úterý bylo ve znamení loučení s Borovou. Poslední společné foto, odevzdat klíče od chatek a pak rychle na autobus směr Polička a Litomyšl.

Adaptační kurz pomohl upevnit vztahy v kolektivu a byl velkým zážitkem pro nás gurmety...za což vděčíme prof. Klejchovi, Nikole Jirušové /štrúdl/ a Karolíně Meixnerové s maminkou /tři druhy moučníků a skvělé domácí marmelády/.

...už se těšíme na červen, na další výlet:-)

Více fotek naleznete v naší fotogalerii a na facebooku.