První dopis z Milána

První dopis z Milána

30.9.2021 | Ing. Ivana Zemanová

Dobrý den paní ředitelko,
zdravíme Vás z Milána! Těžko uvěřit že už to je celý týden, který trávíme s Markem v Miláně. Rád bych Vás alespoň touto formou vzdáleně přivedl do našeho života zde. ...

V neděli ráno jsme vyrazili směrem Milano, avšak předtím jsme cestou ještě museli vzít s sebou 16 žáků a 2 učitele z Moravského Krumlova. Cesta, kromě toho že byla dlouhá, tak proběhla bez problémů a komplikací. Krátce po 20:00 jsme přijeli do naší vilky, kde nás ještě před dveřmi vřele uvítal Pietro. Hned nám ukázal kancelář, ve které budeme pracovat a pokoj, kde budeme bydlet. 

Následující den jsme se v 9:00 sešli před Vilou s Alesií a spolu jsme dojeli do kempu, kde jsou ubytovaní žáci a učitelé z Moravského Krumlova (stejný kemp, kde byli ubytováni bývalí třeťáci a Ondra). Během cesty nám Alesia dala kartičky, pomocí kterých můžeme po Miláně neomezeně cestovat a ve stejný moment jsme obhlíželi trasy autobusů a metra, aby naše cesty byly bez komplikací a včas. Doprava naštěstí nevypadá moc komplikovaně, takže doufám a pevně věřím, že se ani jeden z nás nestane během těchto tří měsíců zbloudilou duší :)

Následující dvě hodiny jsme procházeli obecné instrukce, pravidla, doporučení a zároveň kontrolovali a doplňovali příslušné formuláře... V odpoledních hodinách jsme se vrátili do vilky a již se nemohli dočkat následujícího dne. Většina pracovních dní začíná až od 10:00, takže se můžeme prospat (v tyto dny končíme v 16:00) a některé i až od 14:00 (ty dny končíme v 20:00). Pracovní doba tedy odpovídá 6 hodinám, což je krásné, protože máme více času se učit a ve zbylém čase chodit různě po památkách.

První dny jsme se spíše jen seznamovali s prostředím, avšak jak šel čas, tak jsme dostávali záživnější a zajímavější úkoly (např. skenovat a tisknout různé dokumenty, pracovat v prostředí Excelu a Wordu, zařizovat s pracovníky na nádraží cestovní kartičky, atd…). Je pravda, že jsou momenty, kdy nám všichni chybíte, avšak kromě toho jsme zde opravdu velmi spokojeni. Proto ještě jednou chceme poděkovat, že jste nám s Markem umožnila si prožívat tuto příležitost a možnost si zlepšit komunikační a interkulturní dovednosti.

 

S přáním příjemného zbytku týdne přejí Robin a Marek