Projekt E-twinning

Projekt E-twinning

5.4.2017 | Ing. Ivana Zemanová

Tento školní rok se naše škola zapojila do mezinárodního projektu e-twinning nazvaného „How different are we actually?“. Studenti 2. ročníku mají jedinečnou možnost dopisovat si s tureckými studenty ze školy AYSE CARMIKLI MIDDLE SCHOOL o různých předem domluvených tématech. Cílem je porovnávat rozdíly mezi Českou republikou a Tureckem především v oblastech sportu, školství, stravování a životního stylu. ...

V úvodu spolupráce jsme představili krátkým videem naši školu a obeznámili naše partnerské studenty s předměty, které se u nás vyučují. Dalším tématem byly vánoční tradice a zvyky, z Turecka nám poslaly ručně vyrobená přání. Leden a únor jsme se věnovali zájmům a koníčkům, studenti se naučili vypracovat závěrečné vyhodnocení dotazníku. Nyní pracujeme na prezentaci o naší kultuře a tradicích, zaměřovat se budeme hlavně na typické české jídlo a jsme zvědaví, co pro nás připraví naši turečtí studenti. Duben bude věnován našim velikonočním zvykům, které se budeme snažit představit v krátkém videu a uvidíte ho později na školním facebooku.

Mgr. Libuše Andrlová