Přehlídky středních škol

Přehlídky středních škol

18.10.2018 | Ing. Ivana Zemanová

Říjen bývá už tradičně ve znamení přehlídek středních škol. Ty mají žákům základních škol pomoci v rozhodování, jakou školu si vybrat. Jestli jde ale skutečně o snadné rozhodování, toť otázka, jelikož z množství stánků a z toho vyplývajících nabídek, které se na přehlídkách v tyto dny objevují, jde asi každému hlava kolem...

Mnoho věcí se každoročně opakuje: školy zaujímají v objektu stejná místa, stánky zachovávají styl a často i detaily výzdoby, dokonce se objevují stejní lidé – studenti i jejich vyučující. Přesto lze určitý vývoj zaznamenat. Je to zvyšující se kvalita ve zpracování každé expozice – stánky působí každým rokem stále více profesionálním dojmem.

Výzdoba stánku, projekce filmů, rozdávání letáků – to vše je jistě užitečné a důležité. Ale zřejmě nejdůležitější role spočívá na lidech, kteří zodpovídají dotazy, oslovují kolemjdoucí a výrazně tak dotvářejí image celého objektu. Přehlídka škol tak bývá hezkým příkladem spolupráce studentů s učiteli. Ač se jejich zájmy v běžné školní praxi mohou střetávat, na tomto školním veletrhu jsou všichni jeden tým, všem jde o to, aby se jejich škola prezentovala co nejlépe.

A je důležité i potěšující opět dodat, že všichni naši studenti zvládli tento úkol velmi dobře. Poděkování si tedy zaslouží:

Míša, Týnka, Majda, Lenka, Adam, Kristián, oba Patrikové a Otto.

A spolu se svými studenty „bojovali“ za naši školu i členové pedagogického sboru: Ivana Zemanová, Jana Vomočilová a Sylvia Řiháková.