Poznávací zájezd do Anglie

Poznávací zájezd do Anglie

23.6.2015 | Ing. Ivana Zemanová

Jak už Vám je známo, naše škola měla možnost jet na poznávací zájezd do Anglie. Čtrnáct studentů všech ročníku jelo v doprovodu pana učitele Klejcha. O autobus jsme se dělili se Střední obchodní školou ze Svitav. Po náročných dvaceti hodinách jsme konečně vystoupili v centru Londýna.

První den jsme měli možnost prohlédnout si mnoho památek, jako je např.. Big Ben a domy parlamentu, Westminsterské opatství, London Eye, z jehož kabiny jsme si prohlédli celý Londýn z výše 135 metrů. Překročili jsme řeku Temži, pokračovali k Buckinghamskému paláci, poté na Trafalgar Square, odtud na Piccadilly Circus, kde následoval rozchod a první nákupní horečka. Kolem sedmé hodiny jsme odjeli na smluvené místo, kde si nás začali vyzvedávat naše náhradní rodiny. Každá rodina nás srdečně uvítala, následovala večeře a pak již rychle na kutě v očekávání dalšího náročného dne.

Druhý den nás autobus odvezl na západ Londýna k hradu Winsdor, kde jsme si, kromě jiného, prohlédli studentské městečko Eton a přehlídku královské gardy. Poté jsme přejeli na jih do lázeňského města Brighton, navštívili známé molo Bringhton pier i jeho atrakce a přes orientální zahrady královského pavilonu jsme došli do nákupního centra, kde nastala teprve ta správná nákupní euforie. V blízkosti se nacházelo mnoho obchodů, ale mezi ty nejoblíbenější patřily Poundland, 99p, kde nakoupíte vše za jednu libru a také Primark, ve kterém našla zalíbení spíše děvčata. Po dvouhodinovém rozchodu jsme se obtěžkáni taškami vraceli zpátky k autobusu, který nás zavezl zpět do Londýna. Následoval odjezd do rodin na večeři a zasloužený spánek.

Třetí den začal balením a loučením s rodinami. Dopoledne jsme strávili u katedrály Sv. Pavla, mostu Tower Bridge, projížďkou po Temži a procházkou v parku kolem Greenwichské univerzity. Odpoledne se nám proměnilo spíše v improvizační akci. Metro, kterým jsme se měli dostat k O2 Aréně, bylo uzavřeno kvůli demonstracím, které v Londýně probíhaly. Kolem šestnácté hodiny jsme nasedli na linku metra vedoucí k našemu cíli. U autobusu jsme měli večeři v podobě toustového chleba a párků. Po jídle jsme dali sbohem Londýnu a vraceli se k domovu.

Rádi bychom touto cestou ještě poděkovali paní průvodkyni, příjemným a spolehlivým řidičům a studentům OA ve Svitavách za krásných pět společně strávených dní.

Za studenty Anna Hrdličková, 1. ročník