Pozdrav z Floridy

Pozdrav z Floridy

30.11.2019 | Ing. Ivana Zemanová

Předvánoční pozdrav od našeho studenta Kristiána, který na půl roku pobývá na Floridě, nám udělal radost.

Dobrý den paní ředitelko,
posílám pozdrav ze stále slunné Floridy. Zvykl jsem si celkem rychle, jsem stále ve stejném kolotoči, golf a škola. ...

Studium je velmi náročné, připravě musím věnovat spoustu času. Učím se chemii, americkou historii, ekonomiku, business, matematiku - geometrii a angličtinu. Vyučovací hodina trvá 90 minut. Všechny předměty si mohu zvolit v různých stupních náročnosti. Příprava na výuku je různá (projekty, eseje, prezentace apod.). Celá výuka je zde velmi odlišná od české školy, dle mého názoru je více praktická. Běžnou angličtinu zvládám bez problémů, potíže jsem měl zpočátku ve výuce chemie a americké historie. Doufám, že už je to za mnou :-).
Tou hezčí částí dne je vždycky golf. Mám za sebou úspěšnou reprezentaci naší školy Saint Andrew`s na turnajích (srpen - listopad). V současné době s trenérem pracuju na zlepšení techniky švihu. Týdně mám 4-5 tréninků.
Dnes mi právě končí Thanksgiving break a v pondělí zase do školy. Na návštěvě tady byla mamka s tetou a tak mi ten týden utekl. V následujících třech týdnech mne čekají závěrečné pololetní zkoušky, doufám, že úspěšné.
20. prosince přijedu do Čech na vánoční prázdniny a těším se, že uvidím rodinu a kamarády.
S paní třídní učitelkou jsem v kontaktu a stále počítám s tím, že bych během mého březnového pobytu v Čechách, zvládl dodělat nějaké zkoušky.

Přeji Vám krásný nadcházející advent!

Kristián