Pozdrav z dalekého Vermontu

Pozdrav z dalekého Vermontu

18.2.2022 | Ing. Ivana Zemanová

Když se ohlédnu pár let zpět do posledního ročníku základní školy, byla jsme zmatená mladá holka, která nevěděla, co přesně od života chce a kam směřuje. Tehdy jsem se rozhodla jít na Trading a byla to skvělá volba. Věděla jsem, že chci mít dobrý základ cizích jazyků, což jsem vychytala úplně perfektně. ...

Výuka angličtiny je jedna z mých nejoblíbenějších vzpomínek na celé 4 roky. Dále také stáž v Londýně, která mi pomohla i v budoucím hledání práce.
 
A pokud se ptáte, kam se z Tradingu dá dostat, tak nejen na vysoké školy v Česku, ale i v zahraničí. Ve čtvrtém ročníku jsem se hlásila na Finanční managment a investice do Anglie, kde jsem byla úspěšně přijata na 5 univerzit. Za to moc vděčím několika učitelům a přátelům školy, kteří na škole dělali různé akce a hodiny, jako například rodilý mluvčí Dan Lupton. Vzdělání je jedna věc, ale namotivovat studenty a ukázat jim možnosti, je věc druhá. Studovat jsem nakonec nešla, začala jsem pracovat hned v několika jiných odvětvích od grafiky a marketingu po hotelnictví a administrativu v Česku.
 
Poslední dva roky cestuji po světě a pracuji jako Au-pair. Skotsko, Island a teď USA jsou mými novými vzpomínkami a já se nemohu dočkat, kam mě cesta zavede dál. Ráda poznávám nové kultury, chci se zlepšovat v angličtině a dalších jazycích, poznávat nové lidi a tvořit přátelství. Již teď vím, že mám nové domovy skoro po celém světě díky skvělým přátelům, které jsem poznala. Kam mě cesta zavede dál, netuším. Možná Brazílie, Austrálie nebo Kanada? Třeba se i vrátím na chvilku domů, kdo ví. Rozhodně se nebojím toho, že bych nenašla práci, protože v době, kdy jsem byla mimo Česko, mě už kontaktovalo několik firem.
 
Zdravím celý učitelský sbor a všem moc děkuji za trpělivost, kterou v naší třídě opravdu nešetřili ????
 
 
Držím palce dalším studentům, ať je jejich cesta baví, ať už je vede kamkoli.
 
Anička