Pozdrav od Lucky

Pozdrav od Lucky

13.4.2018 | Ing. Ivana Zemanová

Dobrý den, paní ředitelko,
posílám Vám pozdrav z překrásné slunečné Vídně.
Dnes je čtvrtek a před námi je ještě šest pracovních dní a spousta volného času k poznávání zdejšího okolí, i když musím podotknout, že za těch pár dní už jsme toho viděly hodně. ...

V sobotu jsme se ubytovaly a byl nám přidělen maličký pokojíček, ve kterém jsme čtyři holky (přiznávám, že nám chybí místo na haldy našeho oblečení), ale už jsme se s ním úspěšně sžily a rády se tam po práci vracíme. Navštívily jsme zábavní park Prater, muzeum Albertina, kde jsme obdivovaly světové umění, a v neděli jsme možná ještě více obdivovaly zvířata v zoologické zahradě u Schönbrunnu, ze které jsem já osobně byla nadšená.

V pondělí jsme vyrazily na pracoviště, kde jsme (ne)byly seznámeny s prací. Byla jsem přidělena do firmy CoSpace, ovšem teprve ve středu jsem zjistila, že pracuji pro komunitu Generation Europe a.k.a. Global School, ovšem stále se moc neorientuji, protože zaměstnavatelé tvrdí vždy něco jiného. Moje pracovní pozice je tzv. „covermaker“. Náplní je sestavování a psaní článků v angličtině z informací, které si hledám na internetu. Pracuji ve dvojici s Věrčou, a i když se práce zdá být snadná, tvorba jednoho „steemitu“ trvá celý pracovní den, tedy šest hodin, což je vyčerpávající.

Musím přiznat, že první dny jsem byla z práce nervózní, ale když dokončím článek, mám dobrý pocit a jdu s chutí (která později přejde) dělat další. Snažíme se brát vše pozitivně a navzájem se podporujeme, udržujeme si dobrou náladu, to nám hodně pomáhá. Jsme tu skvělý kolektiv.

Zprávu posílám z metra, tak doufám, že bude čitelná. Koneckonců jsem teď zvyklá psát v angličtině, tak snad jsem to v tom našem jazyce nezapomněla.

Uvidíme, co přinesou dny následující.

Vídeň se mi vážně zalíbila a věřím tomu, že své zkušenosti později využiju. Ráda se sem vrátím.

Lucie Pulkrábková

lucky