Pozdrav od Jarky

Pozdrav od Jarky

18.4.2018 | Ing. Ivana Zemanová

Dobrý den, paní ředitelko,
zdravím Vás z překrásné Vídně.
Pracuji společně s Lenkou ve Volkskunde Museum Wien...

Naše pracovní doba je od 10 do 14 hodin. Bohužel z prostředí, ani pracovní náplně, nejsme nijak nadšené. Já například očekávala, že se ve společnosti, která je na stážisty zvyklá a připravená, domluvím anglicky.

 Když jsme poprvé přišly, nikdo nás nečekal a prvních pár dní pro nás neměli žádnou práci, což se mělo změnit čtvrtý den s příchodem onemocnělé vedoucí. Naneštěstí vše zůstalo stejné a dál jsme dělaly práce, které podle mého názoru nejsou příliš adekvátní.

A aby toho nebylo málo, hned v úterý jsem zjistila, že tu podle zákona nesmí chodit nezletilí do posilovny a fit centra.

Náladu nám všem ale zlepšil Gustav - námi adoptovaná hostelová kočka, kterou jsme pojmenovali po vídeňském malíři Gustavu Klimtovi.

Co se ubytování týče, jsme všechny docela spokojené, až na skutečnost, že máme k dispozici pouze jednu zásuvku na pokoji pro tři notebooky a tři telefony (jsme na pokoji já, Petra a Eliška). Prodlužovačka slíbená, ale nezajištěná, a nakonec jsme si ji pořídily samy, jsme přeci holky šikovné.

S holkama po práci obvykle navštěvujeme památky, nákupní centra nebo fastfoody. Za těch pár dní jsme toho stihly mnoho - Schönbrunn ZOO, Museum Abertina, Opera House, vyhlášené nákupní ulice, Primark, nebo zábavní park Prater.

Dalším přínosem je doprava, neboť během pár dní jsem se naučila používat složité vídeňské metro a orientovat se ve velkém městě.

Přeji hezký den a naviděnou v pondělí!

S pozdravem

Jaroslava Malinová

 Jarka2