Pozdrav od Emmy

Pozdrav od Emmy

19.4.2018 | Ing. Ivana Zemanová

Vážená paní ředitelko,
posílám celému Tradingu pozdrav z Vídně a zároveň informaci o tom, že jsem ještě na živu...

Před námi je ještě několik dní do odjezdu a myslím si, že se už všechny těšíme domů, ne proto že by se nám tady nelíbilo a bylo to tu hrozné, ale protože se na nás všech už po těch dvou týdnech podepisuje značná únava a vyčerpání. I přesto tu panuje stále dobra nálada a většinu času je i s holkami sranda, za což jsem velice ráda.

Všechny dohromady tvoříme skvělý kolektiv a v práci zase tvoříme super tým a vždy si dokážeme navzájem pomoci. I proto beru tuhle stáž jako ještě přínosnější, než jsem čekala, myslím si, že díky ní můžeme vlastně poznávat více lidí ze školy, které jinak mnohdy jen míjíme na chodbě. Ze začátku jsem měla asi největší strach z toho, že si s holkami „nesednu“, ale to bylo úplně zbytečné, protože holky jsou úžasné. Jsem s nimi spokojená.

Vídeň už máme skoro celou prochozenou skrz naskrz. Spousty míst jsme navštívily už v prvním týdnu, takže tenhle týden spíš už využíváme k odpočinku po náročné práci nebo jen tak jezdíme do centra. Já jsem si Vídeň naprosto oblíbila. Dokonce se tu už vyznám i v metru!

Každý den našeho pobytu zde mě zaráží, že tu žije málem víc přistěhovalců než Rakušanů. Překvapilo mě, že hodně málo lidí tu mluví anglicky. Ovšem žijí tu i lidé, kteří neumí ani trochu německy, což byl pro nás někdy velký oříšek, zejména když jsme dostaly za úkol provést anketu mezi obyvateli Vídně nebo návštěvníky veletrhu. Respondenti nám nerozuměli, protože mluvili třeba pouze turecky. Ovšem jsme šikovná děvčata, tak jsme si nakonec poradily i s tímto problémem

A teď něco málo k mé práci. Moje pracovní náplň většinou je, že mám napsat článek na určité téma do angličtiny k tomu přidat nebo nafotit fotky a zveřejnit to na stránce steemit.com. Naše práce je hodně různorodá, ale to si už nechám do prezentace. Dneska jsme například navštívili jeden z největších veletrhů v Evropě o budoucnosti dopravy, kde naším hlavním úkolem bylo získávat informace od lidí, kteří tam prezentují svoji firmu, nějaký výrobek či služby, a ptát se jich na různé otázky a napsat o tom opět článek, který pak zveřejníme.

Myslím si, že tahle stáž každému přinesla zkušenosti, jak už kladné, tak i záporné, ale myslím si, že je to všechno jako celek pro nás obrovským plusem. Stačí si uvědomit, jen nic není dokonalé.

Ze sluncem zalité Vídně zdraví

Emma

Emma1