Pozdrav od Aničky

Pozdrav od Aničky

18.3.2021 | Ing. Ivana Zemanová

Rok po střední jsem se odstěhovala od rodičů a hned šla pracovat. Práci nebylo těžké najít. Studovala jsem dvě vysoké školy, ...

nejdřív ekonomku, pak pedagogiku, ale ani jedna mi nedávala moc smysl, studovala jsem spíš pro rodiče, ne pro sebe. Nakonec jsem se rozhodla a odjela do zahraničí.

Momentálně již 5 měsíců pracuji jako au-pair ve Skotsku, nedaleko Edinburghu, který je nádherný. V květnu poletím na 4 měsíce na Island, také jako au-pair. Uvidíme, kam mě ještě osud pošle, ale po Islandu plánuji návrat do ČR. Odjezd sem mi hodně odpověděl na otázky o tom, kdo jsem a kým chci být. Našla jsem sama sebe a to je pro mě nejlepší zkušenost, teď už to budu jen rozvíjet. Momentálně se snažím rozjet kariéru kouče mentálního zdraví. Mám udělané certifikáty tady v Británii. Již pracuji s pěti slečnami, sice zdarma, ale dává mi to mnoho zkušeností a zpětnou vazbu, což je pro mě samo o sobě skvělé. Do budoucna se chci věnovat pouze podnikání v tomto oboru a možná i něčemu dalšímu, rozhodně si chci udělat pasivní příjmy a investovat. 

Škola mě naučila, že pokud nebudu pracovat sama na sobě, tak nikdy ničeho nedosáhnu. Skvělá výuka cizích jazyků mi hodně pomohla, když jsem se hlásila na vysokou školu. Zahraniční stáže mi pomohly najít práci hned po škole. Moc jsem si užívala hodiny spojené s financemi, marketing, psychologii a jazyky. I díky tomu mohu nyní vést marketing dvou sportovních týmů. Kdybych vybírala znovu, vybrala bych si opět Trading. S učiteli se vždy dalo rozumně domluvit a celkově ty časy byly suprové. Moc ráda na Vás i na časy na škole vzpomínám a občas bych se ráda vrátila.

Anna Hrdličková

Anicka2