PIšQworky zavítaly do Svitav

PIšQworky zavítaly do Svitav

25.11.2018 | Ing. Ivana Zemanová

23. listopadu se na Gymnáziu ve Svitavách konal oblastní turnaj pIšQworek, kterého se zúčastnilo celkem14 týmů. Z naší školy jsme vyslali týmy tři. ...

Před začátkem turnaje si organizátoři nedělali ani nejmenší naději, že vše dobře dopadne. Ve třídě chyběl projektor, počítač přestal fungovat, do školy nedorazily vytištěné tabulky a pavouk, chyběl jeden tým, a ještě ke všemu přišel jeden tým navíc. Šikovní oblastní koordinátoři nakonec vše bravurně zvládli, a turnaj tak mohl oficiálně začít.

Po úvodní prezentaci si kapitáni vylosovali skupinu a spolu se svými týmy se odebrali k herním stanovištím. Ve skupinách si nejlépe vedl tým, jehož název je noční můrou každého organizátora, Raxacorricofallapatorius, dále tým Niggers Winners, Křížky bez mřížky, Absinthenti, OX, náš tým Tradingcentre 3 5/12 a po dlouhém napínavém zápasu si postup do play-off s velkým nadšením vybojovaly i týmy Kilintor a Nemáme chybu. Své sbohem pIšQworkám řekly týmy Mončičáci, Slušná děvčata, naše týmy Tradingcentre 2,5 a Tradingcentre 420 a také Tic Tac Toe ladies a Čítanka 1 Věra Martínková a kolektiv.

Po rozloučení s nešťastnými týmy se soutěžící pustili do play-off. Náš tým Tradingcentre 3 5/12 bohužel podlehl týmu OX z Gymnázia Aloise Jiráska Litomyšl a  do krajského kola nepostoupil. I přesto, že postup do kraje nevyšel, jsme se shodli na tom, že všechny týmy si celé soutěže plné napětí a zábavy  výborně užily.