Okresní soud ve Svitavách

Okresní soud ve Svitavách

23.4.2015 | Mgr. Jitka Tichá

I výuka práva na naší škole skýtá nepřeberné možnosti na aktivizaci a podpoření praktických dovedností, a tak se kromě mnohých projektů účastníme i exkurzí.
Včera jsme vyrazili na smluvenou prohlídku Okresního soudu Svitavy se slíbenou účastí na soudním hlavním líčení. Paní JUDr. Eva Kotalová, soudkyně trestního oddělení svitavské pobočky, byla tak laskavá, že si na nás ve svém nabitém programu udělala dostatek času na to, aby nám zajistila prohlídku prostor budovy a aby nás krok za krokem provedla zhlédnutým hlavním líčením a vysvětlila nám všechny okolnosti, které byly pro pochopení celého dění nezbytné. Byla také ochotna zodpovědět dotazy studentů, kterých na základě problematiky vyvstala celá řada.
Studenti se tak dostali za asistence justiční stráže do prostor, kam se běžná veřejnost nepodívá - do odkládacích cel pro vyšetřované podezřelé, do archivu soudu a podobně a dozvěděli se, mimo jiné, že již po absolvování naší školy by se mohli ucházet o některé funkce u soudu - například jako soudní zapisovatelé, nebo dokonce jako soudci z lidu v rámci soudního senátu.
Exkurze byla velmi zajímavá a přínosná a paní JUDr. Evě Kotalové děkujeme za její čas a laskavost!
Mgr. Jitka Tichá