Nenech to být

Nenech to být

24.9.2018 | Ing. Ivana Zemanová

”Nenech to být” je organizace, webová platforma a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celém světě. Nyní je v projektu zaregistrována také naše škola. ...

Projekt funguje jako online schránka důvěry. Díky mobilní aplikaci je možné anonymně nahlásit šikanu, ta je poté anonymně nahlášena pověřeným osobám na příslušné škole. Ty obdrží jméno oběti, případně i více detailních informací. Odborní konzultanti přes telefon doporučí, jak na jednotlivá nahlášení reagovat, a poradí s jejich řešením. Přímý odkaz pro naši školu www.nntb.cz/s/9132f09.  Děti i rodiče mohou kromě webové stránky www.nntb.cz odesílat nahlášení i z přidružené mobilní aplikace, která je zdarma ke stažení na Google Play či App store.

 

Organizace spolupracuje se slavnými osobnostmi, youtubery i hvězdami instagramu. Na webových stránkách jsou ke zhlédnutí videa na téma šikana – konkrétní příběhy, rady, jak se šikaně bránit a jak ji rozeznat, jak a koho o probíhajících problémech informovat. Více informací naleznete na webových stránkách www.nntb.cz.

 

Mgr. Jana Vomočilová, školní metodička prevence