Němčinářky nezahálely

Němčinářky nezahálely

24.3.2021 | Ing. Ivana Zemanová

Učitelé se stejně jako žáci snaží neustále vzdělávat a rozšiřovat svoje obzory. Učí se například novým metodám ve výuce. Zvláště v dnešní „neobvyklé“ době při výuce u monitorů počítačů je třeba hledat nové prostředky výuky. ...

Naše němčinářky se zúčastnily během února a března hned tří kurzů, které je obohatily. Šlo o kurzy: Hudba ve výuce němčiny, Jak rozmluvit žáky při online výuce a Němčina v pohybu. Všechny kurzy pořádalo a zaštitovalo nakladatelství Hueber.
 
Kurzy se konaly, jak jinak, online ve formě webinářů. Takže i němčinářky si vyzkoušely roli posluchačů a staly se na chvíli „žáky“ za monitorem. Musíme uznat, že to není role nikterak jednoduchá. Udržet pozornost při výuce a bedlivě poslouchat, dá zabrat.
 
Webináře nakladatelství Hueber byly ale natolik zajímavé, že všichni posluchači byli neustále aktivováni milými lektorkami a lektory. Ti prostřednictvím chatu vyzývali k aktivitě, pouštěli názorné ukázky, podněcovali k psaní poznámek a ke spolupráci na příkladových cvičeních. V závěru všichni účastníci vytvořili společný dokument v Padletu.
 
Tyto nové podněty pro nás jsou velkou inspirací a určitě je ve výuce využijeme.
 
Lucie Krejzová