Návštěva Prahy

Návštěva Prahy

30.5.2016 | Ing. Ivana Zemanová

Ve čtvrtek 26. května se studenti 2. a 3. ročníku vydali na výlet do Prahy. Naším cílem byla návštěva Poslanecké sněmovny, České národní banky a někteří ještě zhlédli operu Prodaná nevěsta v Národním divadle ....

   S mírným  zpožděním jsme kolem 9. hodiny vystoupili z vlaku a metrem se přesunuli do stanice Malostranská, odtud pak do Poslanecké sněmovny. Nejprve jsme v informačním středisku zhlédli film o historii Parlamentu ČR. Po absolvování bezpečnostní prohlídky jsme usedli na galerii pro hosty a odtud sledovali zasedání PS. Schůzi vedl Vojtěch Filip, viděli jsme např. vystoupení ministrů Svatopluka Němečka a Mariána Jurečky, potkali jsme řadu osobností české politiky.
     Poté jsme po Nových zámeckých schodech vystoupali na Pražský hrad, bylo pravé poledne a díky tomu jsme mohli vidět slavnostní nástup hradní stráže za doprovodu hudby. Pokochali jsme se výhledem na Prahu, po Starých zámeckých schodech sešli dolů k Vltavě, přes Josefov a Staré Město došli na náměstí Republiky. Po přestávce na občerstvení a nákupy jsme byli v 16 hodin přijati v ČNB. Zde jsme nejprve viděli dva filmy o historii a současnosti této bankovní instituce. Poté následoval výklad spolu s prohlídkou zajímavé expozice a na závěr zlatý hřeb programu – možnost potěžkat si v ruce zlatou cihličku.
     Unaveni, ale spokojeni a naplněni novými zážitky a poznatky jsme se vydali k domovu, přesněji pouze část z nás. Na zbytek skupiny čekal kulturní zážitek v podobě opery Prodaná nevěsta v Národním divadle.

Mgr. Jana Vomočilová

pp1p4p14p10p11