Naše putování po Anglii

Naše putování po Anglii

19.10.2022 | Ing. Ivana Zemanová

Konečně jsme se dočkali, byla středa 12. 10. 2022 a my jsme vyrazili na dalekou cestu autobusem do Anglie. Po 19-ti dlouhých hodinách jsme ve zdraví překročili hranice Londýna. Počasí se nám z typicky anglického "pršení" přehouplo do krásného slunečného odpoledne. ...

Nachodili jsme 22955 kroků, navštívili nejatraktivnější místa v centru Londýna a svezli se lodí po řece Temži. Večer jsme strávili v anglických rodinách a těšíme se co přinese zítřek.

Druhý den našeho putovánísměřovalo na jih Anglie. Ohromili nás bílé křídové útesy Seven Sisters na pobřeží Lamanšského průlivu, kde jsme díky příznivému počasí mohli podniknout procházku k majáku. Někteří zkusili i procházku v moři, které mělo příjemných 16 °C. Naše cesta pak pokračovala do pobřežního letoviska Brighton, které je známé královskou rezidencí v indo-saracénském stylu. Zbytek odpoledne si studenti užili dlouhé osobní volno, které využili k nákupům a procházkám po pláži.

Třetí den našeho zájezdu jsme prožili ve starobylém univerzitním městečku Cambridge cca 80 km na SV od Londýna. Městečko má přibližně 111000 obyvatel včetně 22000 studentů. Prozkoumali jsme historické uličky, obchůdky a prohlídli si areál King's college založenou v 15. století králem Jindřichem VI. Její kaple má největší vějířovitou klenbu v gotickém stylu na světě.

Čtvrtý den naší výpravy jsme zahájili jízdou metrem směr City od London. Přes visutý ocelový most Millennium Bridge, jsme došli k sídlu londýnského biskupa -St. Paul's Cathedral. Vyzkoušeli jsme jízdu červeným dvoupatrovým doubledeckrem, který nás dovezl ke středověké pevnosti Tower, stojící poblíž legendárního zvedacího mostu Tower Bridge a válečného křižníku HMS Belfast. Zpestřením dne byl i sraz s naším bývalým studentem Filipem, který v Londýně pracuje. Počasí nám neuvěřitelně přálo celé čtyři dny a my se tak s Londýnem loučíme bez deštníku "ahoooooj a někdy příště naviděnou".