Moje zkušenost s programem Erasmus+

Moje zkušenost s programem Erasmus+

17.5.2024 | Ing. Ivana Zemanová

Můj dvoutýdenní pobyt v rámci programu Erasmus+ v Budapešti byl neuvěřitelnou cestou plnou učení a zábavy. Měl jsem tu čest pracovat v Budapešťském kulturním centru (BMK), kde jsem pozoroval a zapojoval se do živé kulturní scény tohoto krásného města. ...

První týden: Po příjezdu mě vřele přivítal personál BMK. Poskytli mi podrobnou prohlídku centra, představili mě různým oddělením a lidem, kteří tam pracují. Jedním z vrcholů prvního týdne byla naše exkurze do oblasti Soroksár. Navštívili jsme jejich kulturní centrum a získali blízký pohled na jejich aktivity.
 
Druhý týden: Druhý týden přinesl praktický projekt, který byl odvážný i náročný. K rukou jsme dostali kameru, se kterou jsme vyrazili do ulic natočit kratké video. Úkol natáčet město nám umožnil vidět Budapešť z nové perspektivy, ocenit její architekturu a lidi. Skutečný test přišel, když jsme začali stříhat natočený materiál. Co se zpočátku zdálo jako jednoduchý úkol, se proměnilo v časově náročný proces. Nicméně díky vytrvalosti a týmové práci se nám podařilo vytvořit video, na které jsme byli hrdí.
 
S pozdravem,
Alexander Juza