Film Masaryk

Film Masaryk

26.5.2017 | Ing. Ivana Zemanová

V pátek jsme se vydali do kina na film Masaryk, který vzbudil velký rozruch a pozornost zejména tím, že obdržel rekordních 12 Českých lvů. Téměř dvouhodinový film nezklamal naše očekávání, a přestože s některými fakty nakládá volně, přiblížil našim studentům postavu Jana Masaryka a jeho významné místo v naší historii...

Dramatický příběh, věnovaný osudům velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí, Jana Masaryka, se vrací do doby těsně před druhou světovou válkou. Na pozadí historických událostí se odehrává napínavý životní příběh okouzlujícího, ale nevyrovnaného, sebedestruktivního muže a jeho marného boje o budoucnost vlastní země.

Jan Masaryk - muž, oceňovaný jako brilantní řečník, zábavný společník a milovník života, má však i svou temnou stránku. Hledá únik před svým jménem, před odpovědností i před sebou samým v hýřivém životě, alkoholu a drogách, ale také v neustálém sebetrýznění. V jeho srdci však bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata.  

Mgr. Marie Pecháčková