Máme skvělé němčinářky

Máme skvělé němčinářky

6.4.2021 | Ing. Ivana Zemanová

Tak to dávno víme, ale pochvala zvenčí vždy potěší. Pan Krátký nás požádal, zdali by bylo možné na naší škole realizovat pozorování do jeho diplomové práce. "Chápu, že nikdo nemá rád, když mu někdo cizí leze do hodiny, nicméně velmi prosím o zvážení mé prosby a případné postoupení na vyučujícího německého jazyka". ...

Protože jsme zvyklí pomáhat, tak jsme panu Krátkému umožnili pozorování hned u našich třech němčinářek. Reakce na jejich práci v hodinách nás velice potěšila:

Vážená paní ředitelko,
dovolte mi poděkovat Vám a zejména Vašemu kolektivu němčinářek, jmenovitě paní magistře Vomočilové, paní magistře Leinweberové a paní inženýrce Krejzové.
A to za otevřenost, se kterou se nebojí prezentovat svoji práci v hodinách německého jazyka. Byl jsem nadšený, s jakou aktivitou a profesionalitou pracují. Zejména v době on-line výuky to není jednoduché.
Jako jedny z mála se nebály pustit mě do svých hodin, kde jsem mohl zcela otevřeně vidět, jak je vedou, jak pracují se studenty a už to je znak, že se za svoji práci nemusí stydět. Právě naopak, hodiny byly skvěle připravené a viděl jsem maximální snahu mluvit se studenty německy po celou dobu výuky a zapojovat každého jednoho z nich aktivně do pracovní činnosti. Hodiny probíhaly v přátelské atmosféře s klidem a jasným cílem.
„Hut ab vor Ihnen“
Poděkujte za mě prosím svým kolegyním
S pozdravem
Krátký Vojtěch