Konverzační soutěž AJ

Konverzační soutěž AJ

27.11.2013 | Mgr. Jitka Tichá

Včera, dne 26.11. 2013, se deset studentů naší školy zúčastnilo konverzační soutěže v anglickém jazyce, která se konala na SŠZV v Lanškrouně.
Soutěžilo se ve dvou kategoriích - A pro 3. a 4. ročníky a B pro 1. a 2. ročníky. Studenti museli prokázat své znalosti ve dvoukolové zkoušce, nejdříve v rozřazovacím písemném kole založeném na poslechu, gramatice a čtení, a poté v ústním kole, které připomínalo malou maturitu.
V kategorii A soutěžilo 26 studentů z různých odborných středních škol z celého okresu, do ústního kola postoupilo 9 studentů, z toho 4 naši, kteří poté obsadili přední příčky. Antonín Všetula (3.A) krásné 5. místo, Eva Martincová (4.A) 3. místo, na druhém místě se umístil Zdeněk Záleský (3.A) a první místo si opravdu zasloužil Jan Faltys (3.A) svým neuvěřitelným výkonem na téma Nature and Environment.
V kategorii B z celkového počtu 31 účastníků postoupily 2 naše studentky do druhého kola, kde obsadily pěkné 3. místo - Lucie Štarmanová (2.A) a 4. místo - Kristýna Dytrtová (1.A).
Ostatním z našich studentů chybělo pro postup do ústního kola jen velmi málo bodů, proto si naši gratulaci zaslouží opravdu všichni, kteří měli tolik odvahy, že vyrazili reprezentovat naši školu. Ostatně, pro některé to byla teprve první zkušenost s takovým typem akce a jak jsme poté výsledky prodiskutovávali, zapůsobila na ně hlavně motivačně.
Všem studentům tedy ještě jednou jménem školy děkuji a blahopřeji vítězům!

V přiloženém souboru naleznete výsledkovou listinu.

Mgr. Jitka Tichá

Dokumenty ke stažení