Konverzace s Danem Luptonem

Konverzace s Danem Luptonem

16.10.2012 | Ing. Ivana Zemanová

Konverzace s Danem Luptonem!

Dne 16. 10. 2012 naši školu opět navštívil Dan Lupton, aby znovu podpořil výuku angličtiny na naší škole. Jak on sám říká, je tu proto, aby pomohl studentům věřit v jejich vlastní angličtinu!
Studentům se i tentokrát velmi dařilo a živě konverzovali na téma podzimních slavností.
Studenti se dozvěděli mnohé o oblíbeném britském svátku, Halloweenu, i o zvyku, který panuje v britských středních školách. Touto tradicí je tzv. Homecoming, který vychází z předpokladu, že škola je druhým domovem člověka (protože v ní studenti tráví většinu svého času), a že se tedy do školy každý rád vrací. Absolventi středních škol tak tráví jeden víkend na podzim ve škole, kam docházejí jako školou povinní, pořádají zábavy a průvody, tančí a baví se.
Kromě mnoha nových informací se studenti opět i dobře bavili, zejména při hře 5 proti 5, která připomínala oblíbený televizní soutěžní pořad a dokonce se jim podařilo i poučit na oplátku Dana o tom, že i v naší republice máme podzimní středoškolskou tradici – a to stužkovací večírky maturantů.
Studenti projevili zájem vidět se s Danem Luptonem častěji, proto kromě pravidelných měsíčních setkání bude od 1. listopadu probíhat i zájmový kroužek konverzace, a to každý čtvrtek od 15:00. Další setkání pro celou školu je poté plánováno na 20. listopadu.
Už se všichni moc těšíme!
Mgr. Jitka Tichá