Klicperovo divadlo - Pěna dní

Klicperovo divadlo - Pěna dní

9.11.2016 | Ing. Ivana Zemanová

První listopadové pondělí jsme navštívili bohatého mladíka Colina v jeho vlastním krásném bytě a poznali jeho dokonalého šéfkuchaře.
Colin má přítele Chicka. Je o něco chudší než Colin, ovšem neúnavně sbírá a šíří dílo filosofa Jeana Sol-Partra. A miluje svou Alise. Colin zase miluje Chloe. Ta však po svatbě onemocní zvláštní nemocí. V plicích ji vykvete leknín. Léčí se velmi obtížně…a musí mít kolem sebe stále spoustu květin…

Touha, jazz, láska, svět obrácený naruby i prchavost přítomného okamžiku,  humor, ironie, nadpřirozeno, přátelství, sny, krásno, hořkost, absurdita, bezstarostnost jsou k nalezení ve fantaskní Paříži, kde jedině můžete potkat charakterní myšky, Colina a Chloe, Chicka a Alise. Tuhle Paříž hledejte na jevišti Klicperova divadla, pokud právě hrají Pěnu dní od Borise Viana.

Nepodaří-li se Vám navštívit divadelní hru, zkuste knihu. Proslulost  Pěna dní získala zejména v šedesátých letech a od té doby už její čtenářská přitažlivost nepolevila, umístila se dokonce na desátém místě v žebříčku sta nejdůležitějších knih dvacátého století.

 

Mgr. Marie Janoušková