Kam život zavedl Karin?

Kam život zavedl Karin?

15.2.2022 | Ing. Ivana Zemanová

Je zajímavé sledovat, kam Vás život zavede. Někdo říká, že je to osud, či souhra náhod. Ale jednoduše řečeno, vždy se můžete podívat zpět a zamyslet se nad tím, proč se to stalo zrovna takhle. ...

Na Trading jsem přecházela z osmiletého gymnázia, a to díky špatným zkušenostem se studenty i s učiteli, možná to bylo jen štěstí, nebo jak už jsem psala, řada nevysvětlitelných náhod, ale jsem ráda za tu situaci, která byla na původní škole, jinak nevím, jak by to skončilo a kde bych teď byla.
 
Na střední školu velmi ráda vzpomínám, nejenom, že jsem si tam našla skvělé zázemí, co se kolektivu týká, ale načerpala jsem tam spoustu zkušeností a také jsem získala zdravé sebevědomí. To jsou dary, které Vám jen tak nikdo nedá a je zapotřebí si jich vážit. S odstupem času vzpomínám na praxi v Londýně, pořádání různých školních akcí a na tvorbu mého prvního podnikatelského plánu. Je fascinující si uvědomit, co Vám to dalo do života a jak Vás to posunulo dál směrem k Vašim životním cílům. Pokud bych se zeptala sama sebe, zda-li bych šla znovu na tuto školu, tak určitě ano. Neváhala bych.
 
Abych tu nemluvila pouze o minulosti, je zapotřebí Vám asi sdělit i to, co jsem se získanými vědomostmi dělala dál, jak jsem je využila pro svojí budoucnost. S touto školou máte téměř neomezené možnosti. Když jsem se podívala na trh práce, bylo zapotřebí si dobře vybrat a najít si něco, co by mě bavilo a díky čemu bych si splnila všechno, co jsem chtěla. Tím už se možnosti dosti zmenšují. I tak jsem našla tři nabídky, které odpovídali tomu, co bych požadovala. Ano, mezi tisíci nabídek, pouze tři. Nakonec po prověření některých informací, se můj výběr zúžil pouze na jednu. Poslala jsem životopis a víte co? Oni mi odepsali, že nejsem vhodný kandidát … Teď, když se nad tím zamyslím, přijde mi to celkem vtipné, ale jak už Vás život naučí – nikdy se nevzdávejte toho, co chcete – tak jsem to zkusila znovu. Nakonec jsem se dostala na pohovor, prošla školením a stala se jedním z nejúspěšnějších nováčků ve firmě. Podnikání není snadné a znám spoustu lidí, kteří z toho mají strach, jsem ráda, že škola nás od začátku učila být něčím víc a hlavně chtít něco víc. Motivace je v tomhle oboru velmi důležitá a pokud nic nechcete a jste spokojení s tím, co máte, ničeho nedosáhnete.
 
V současné době podnikám již třetí rok, minulý rok jsem byla vyhlášená jako jeden z nejúspěšnějších obchodníků firmy, současně se snažím rozjet společnost na prodej a pronájem nemovitostí ve Španělsku, jsem v začátcích, ale daří se. A dalších asi milion věcí, kterými se aktuálně zabývám.
 
Nechci se tu vychloubat, spíš chci poděkovat za zkušenosti, které mi byly dány, bez kterých bych tohle všechno nezvládla. Jsem ráda za každou překážku, kterou mi život postavil do cesty, protože když už jsem jí zvládla překonat, přišel úspěch. Splnila jsem si spoustu snů, ať to bylo cestování do exotických zemí, či vytváření pasivního příjmu, nebo osobních úspěchů.
 
Pokud se někdy budete cítit tak, jako byste byli na dně a budete mít pocit, že už to dál nejde a že ničeho nedosáhnete …. , tak to je přesně ta chvíle, kterou potřebujete, jen musíte vstát a začít něco dělat a pak můžete dosáhnout čehokoliv!
 
Na závěr bych ráda poděkovala paní ředitelce za její neuvěřitelnou iniciativu zapojovat školu do různých událostí, paní Vomočilové (třídní učitelka) za její neskutečnou trpělivost, kterou musela s naší třídou mít a dále všem ostatním učitelům za jejich vědomosti, které předávali dál a také za jejich individuální přístup.
 
Karin Břehovská