Hodnocení odborných praxí očima studentů 3.A

Hodnocení odborných praxí očima studentů 3.A

8.6.2015 | Mgr. Marie Janoušková

V průběhu května absolvovali studenti 3. ročníku odbornou praxi ve firmách. Podívejte se, jak hodnotili její přínos...

Tereza Marešová – CK Skalla CZ, Litomyšl

Praxe pro mě byla přínosná z hlediska práce s dokumenty a následnou nutností překontrolovat jejich správnost. Překvapil mě tzv. rodinný přístup k zákazníkům.

Přesto bych v budoucnu raději vykonávala práci průvodkyně než práci v zázemí kanceláře.

 

Pavel Janoušek – JKS, s. r. o. , TRADE MORAVIA, Koclířov

Byla to pro mě veliká zkušenost. Navštívili jsme největší evropský veletrh dřevoobráběcích strojů v Hannoveru, přebírali na olepovačky dveří v Šanghaji a poté v Pekingu. Jiná kultura, jiní lidé. (..) Mluvit cizím jazykem mi nedělalo problém ani německy, natož anglicky. Výborné bylo, že jsme před odjezdem do Hannoveru dělali v němčině Hotelreservierung, takže objednat německy hotel nebyl problém.

BYLO POTŘEBA PROJÍT SI ANGLICKOU SLOVNÍ ZÁSOBU PRO STROJAŘE. ČLOVĚK MŮŽE MÍT GRAMATIKU A VÝSLOVNOST, JAK DOBROU CHCE, ALE POKUD NEZNÁTE SLOVÍČKA, JSTE NAHRANÝ TAK JAKO TAK. Snažil jsem se připravit přes víkend před odjezdem a nakonec jsem zjistil, že většina slovíček je celkem jednoduchá, např.brousicí kartáče jsou brushers, laminovačka je lamination desk atd.

V největším městě světa jsem si potvrdil názor, že světem hýbou nejvíce peníze.

 

Alena Turková – AVENA, s.r.o., Dlouhá Třebová

Moje zkušenost je taková, že praxe je ve skutečnosti úplně jiná než moudra ze školy, ovšem je potřeba mít dobré základy. Čtrnáct dní uteklo jako voda. Dělala jsem stejnou práci jako účetní a může s radostí a klidem říci, že bych takovou práci mohla dělat v budoucnu. Bavilo by mě to.

Bylo potřeba doladit práci v excelu, ale to je maličkost.

Od prvního dne se k nám chovali mile a nebyl žádný problém.

Celkový dojem: jsem nadšená. Naučila jsem se spoustu věcí.

 

Student – M-KONTO, s. r. o., Litomyšl

Praxi musím hodnotit kladně. Naučil jsem se pracovat s novými přístroji, zjistil nové věci a mnohému se přiučil. Poznával jsem i charakter klientů, se kterými se vedla diskuze.

Firmu bych doporučil, všichni s ke mně chovali slušně a byli strašně fajn a nápomocní, pokud jsem si s něčím nevěděl rady. Vysvětlili mi praktičnost věcí, které se ve škole učíme.

Nevěděl jsem, co od praxe očekávat, dokonce jsem se i trochu bál, ale zjistil jsem, že nebylo čeho.