S Erasmem do Milána?

S Erasmem do Milána?

5.2.2019 | Ing. Ivana Zemanová

Nedostatek praxe je na trhu práce aktuálním problémem, který se nejčastěji dotýká čerstvých absolventů. Jejich největší a často také jedinou slabinou jsou nulové zkušenosti z reálného pracovního prostředí. Pro potencionální zaměstnavatele nejsou tolik atraktivní, protože je nezbytné je zaučit a zapracovat.
Není tedy pochyb o tom, že dobrým nápadem je vyjet během studia na stáž. Stáž představuje skvělý způsob, jak získat pro zaměstnavatele velmi často žádanou praxi. A ještě lepším nápadem je stáž v zahraničí. ...

V rámci evropského programu Erasmus + se proto tyto stáže na naší škole staly tradicí. V minulých letech praktikovali studenti v anglických a rakouských firmách zaměřených na administrativu a cestovní ruch.  Letos jsme navázali spolupráci s dalšími zahraničními partnery, tentokrát z Itálie.

Prvním je společnost iH Hotels Ambasciatori, která se zavázala přijmout na 14 dní do svého čtyřhvězdičkového hotelu přímo v centru Milána deset našich studentů. Pracovali by střídavě na recepci a v kanceláři vedení hotelu.

Druhý partner, společnost Evolvo, zaměřující se na pořádání seminářů a školení pro mladé lidi z různých zemí, nám nabídl, že přijme jednoho studenta na dlouhodobou stáž v délce čtvrt roku. Stážista by měl na starosti organizaci těchto seminářů a program pro jejich účastníky.

Žádost o grant jsme již odeslali a nyní nám nezbývá nic jiného, než čekat, zda  bude schválena, v což pevně věříme.