EINFACH DEUTSCH SPRECHEN!

EINFACH DEUTSCH SPRECHEN!

20.3.2015 | Mgr. Marie Janoušková

Měli jsme – již dlouho - přání zažít hodinu němčiny s rodilým mluvčím.
A co se nestalo?!
Veronika Rábová, bývalá studentka TC, se zeptala svého přítele, zda by byl pro a hodinu si připravil. On souhlasil, a tak nám Veronika nabídla nám možnost přivítat ve výuce pana Georga Wintera, zaměstnance společnosti ZF services Friedrichshafen. .(http://www.zf.com/corporate/de_de/products/services/about_zf_services/about_zf_services.html)
Chytili jsme příležitost za pačesy…a v úterý se nám přání splnilo.
Maturanti se dozvěděli základní informace i řadu zajímavostí o Německu a navíc – stejně jako „třeťáci“ - o firmě, v níž pan Winter pracuje, včetně zážitků ze služebních cest do Alžírska, Tunisu, Ghany či Izraele. Studenti prvního a druhého ročníku dostali možnost konverzovat na téma „ Die Stadt, wo ich wohne; Unsere Küche“.
Zajímavá byla zpětná vazba.
Studenti byli moc rádi, že dostali tuto jedinečnou šanci a chtěli by si takovou hodinu zopakovat. Konečně naživo odposlouchávali výslovnost a intonaci. Čtvrťáky potěšilo, že rozuměli všemu (krom technických výrazů).
Pan Winter si potvrdil zjištění, že Češi umí německou gramatiku lépe než Němci sami, ale bojí se promluvit, ač dokáží vhodně reagovat.
Jsem panu Winterovi vděčná, že studentům kladl na srdce "nebát se a mluvit, kdykoliv to jde" a také "angličtina je v dnešní době samozřejmost a povinnost, znalost němčiny se může stát Vaší obrovskou výhodou".
Přání zažít hodinu němčiny s rodilým mluvčím je tu znova…bylo to totiž moc fajn :-)
Veronice i Georgovi děkujeme a těšíme se na viděnou.