Studenti připravovali Bike park v České Třebové

Studenti připravovali Bike park v České Třebové

7.11.2012 | Ing. Ivana Zemanová

Peklák - závody ve sjezdu horských kol:
V sobotu 13. října se v nově vznikajícím Bike parku Peklák v České Třebové uskutečnily první závody ve sjezdu horských kol, na jejichž přípravě se podíleli i studenti naší školy.
Co je to sjezd:
Downhill (neboli sjezd) je cyklistická MTB disciplína řazená mezi extrémní sporty. Podstatou této disciplíny je co nejrychleji projet určenou trasu. Ta bývá 1,5 až 5 km dlouhá, většinou jen s přírodními, občas i s uměle vybudovanými překážkami. Celá trať je umístěna na svahu až s 12% klesáním, zároveň je zde téměř nulový podíl rovinek a stoupání. S rovinkami se v podstatě setkáváme jen jako s nájezdy na skok. I přes často velmi vysokou technickou náročnost je jediným kritériem určujícím pořadí jezdců jejich dosažený čas…
Studenti naší školy se podílí jak na stavbě a projektování celého bikeparku, tak na organizaci celých závodů a přípravy tratí. Adam Vodehnal společně s Matějem Mrštným už od čtvrtka 11. října připravovali na Pekláku vše potřebné, aby v sobotu probíhalo vše na jedničku. To se také povedlo, v sobotu bylo krásné počasí, což přilákalo přes 40 jezdců, kteří se pustili do boje s nekompromisním terénem. S ním se nejlépe popral Dan Derunov, který měl nejlepší součet časů.
Kluci aktuálně pracují na projektu, který by měl bikepark posunout o něco blíž lidem, kteří se MTB downhillu nevěnují a rádi by tento sport vyzkoušeli. Tito lidé se můžou na jaře těšit na nově vybudované tratě nejlehčích obtížnosti, které budou vyprojektovány tak, aby si na nich zajezdil beze strachu a bezpečně úplně každý. Dále je také možnost využít půjčovnu sjezdových kol, která je v letní sezóně v provozu.
Pokud by měl někdo jakékoliv dotazy nebo by si chtěl downhill vyzkoušet, nebojte se a kontaktujte Adama Vodehnala (email: vodouch888@gmail.com)