Anglie - středa, 2. pracovní týden

Anglie - středa, 2. pracovní týden

26.11.2015 | Ing. Ivana Zemanová

Dnešní den proběhly monitorovací návštěvy ve třech různých firmách sídlících v okolí Wembley.
Nejprve jsem zavítala za Patrikem Průšou, který je na stáži ve společnosti 360GSP, což je v podstatě vysoká škola a Patrika jsem našla na recepci, kde se zabývá administrativní činností, evidencí studentů a komunikací s lidmi. Jeho kolegyně byla z jeho přístupu k práci nadšená a chválila hlavně jeho pracovitost, schopnost rychle se přizpůsobit novému prostředí a sebevědomí při komunikaci v angličtině.
Druhým zajímavým místem byla firma Polfit Flooring, kde svědomitě pracuje Pavel Janoušek. Pavlova výborná znalost jazyka mu umožnila vykonávat opravdu důležitou a zodpovědnou administrativní činnost. Má na starosti vyplňování různých protokolů a dokumentů ohledně produktů, což vyžaduje pečlivost, ale i výborné porozumění nové slovní zásobě. I s Pavlem jsou na pracovišti moc spokojeni, snaží se mu poskytnout vhodné podpůrné prostředí a velmi si cení jeho komunikačních schopností.
Poslední návštěvou byla společnost Active care, kde získává zkušenosti Nikola Jirušová. Hned po příchodu bylo jasné, že její nadřízený je pohodový člověk a ostatní kolegové také působili velmi příjemně. Nikča na pracovišti dobře zapadla a věnuje se tam administrativě a vyřizování telefonátů s klienty.
Zajímavé je, že dnes jsem se na všech třech pracovištích setkala s tím, že naší studenti jsou na svůj věk velmi vyspělí a pracovití a že by zaměstnavatelé byli moc rádi, kdyby si je tam mohli ponechat na delší dobu. To, si myslím, je pro studenty i pro nás největší odměna.
Mgr. Marie chválová