Anglie - 6. den

Anglie - 6. den

21.11.2015 | Ing. Ivana Zemanová

Anglie - 6. den
Také dnes proběhly monitoring visits ve firmách, kde studenti pracují.
Návštěva Martina Madejewského v realitkách Daniels Neasden byla důkazem toho, že vše co napsal na facebook je naprostá pravda - báječné prostředí, skvělí kolegové a šéf, úžasná pracovní a životní zkušenost. A opět samá chvála...
Nikolu Vackovou jsem zastihla v obchodě patřícím do známého řetězce Sue Ryder, dnes vzadu, nicméně příští týden už ji čeká práce na pokladně a se zákazníky. Někdy příliš quiet and shy, podle jejího supervisera, ale pár dnů a už bude konverzovat se zákazníky jedna radost.... dokonce už teď si v duchu počítá anglicky místo česky!
Třešničkou na dortu byl Pepa Doseděl, kterému v práci říkají Pepy. Také Pepa pracuje v obchodě a rozhodně se má co otáčet. Neměla jsem téměř šanci s ním prohodit pár slov, tak busy byl po celou dobu, co jsem v obchodě byla. Jak obsluhování zákazníků, kteří mají často specifická přání (jak jsem zjistila během návštěvy), tak práce na pokladně a platby kartou nebo v hotovosti (vyznat se v anglických mincích je skoro stejně náročné jako vyznat se v místní MHD) - to je především Pepova náplň práce. Také zde se nešetřilo chválou ze strany šéfů.
Večer, jako by toho nebylo málo, nastala další směna - noční Londýn. Sraz v 19.00 na Piccadilly Circus, večeře v chinatown a kulturní zážitek v Convent Garden. Skvělá tečka za prvním pracovním týdnem a první doušek toho, co nás čeká o víkendu.
Mgr. Eva Krátká